Przejdź do treści

Zwroty podatków z zagranicy

Rozliczenia podatkowe nie należą do łatwych kwestii. Bardzo często wiąże się to z dużym skomplikowaniem samej idei danej daniny publicznej. Biorąc jeszcze pod uwagę kwestie prawa międzynarodowego możemy spodziewać się bardzo rozmaitych informacji na temat tego, co podlega opodatkowaniu, a co nie, a także za jakie towary możemy otrzymać zwrot podatku.

Jak uzyskać zwrot VAT z Niemiec?

szybki zwrot VAT z NiemiecPodatkiem, z tytułu którego możemy uzyskać duży zwrot jest podatek VAT. Dotyczy to sytuacji, gdy prowadzimy działalność gospodarczą i w ramach jej prowadzenia nabywamy określone towary na terenie Niemiec lub innego kraju członkowskiego Unii Europejskiej. W takiej sytuacji możemy poprzez wypełnienie właściwej deklaracji liczyć na zwrot kwoty tego podatku. Ważne jest jednak poprawne wypełnienie dokumentów. Sam proces weryfikacji trwa od około czterech do nawet ośmiu miesięcy. Z tego też powodu dobrze jest wypełnić cały dokument prawidłowo. Jeżeli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności warto jest zwrócić się do fachowej firmy, która będzie w stanie zrobić to w naszym imieniu. Jeśli chodzi o szybki zwrot VAT z Niemiec na rynku działa wiele firm, które specjalizują się w wypełnianiu i składaniu tego rodzaju dokumentacji. Ważne jest jednak dostarczenie wszystkich niezbędnych informacji i dokumentów potwierdzających nabycie określonego typu rzeczy. Pozwoli to pracownikowi takiej firmy wykonać cały proces w sposób prawidłowy.

Duże znaczenie ma też czas, w którym będziemy składać takie zeznanie. Im szybciej to zrobimy, tym szybciej będziemy mogli liczyć na dokonanie zwrotu. Pamiętać należy o tym, że termin dokonania zwrotu upływa 30 września. Z tego też powodu warto jest nie zostawiać wykonania tego na ostatnią chwilę. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się dość dużym spokojem.