Przejdź do treści

Zestaw świąteczny niespodzianką dla pracownika

 

Prezenty rozdawane w czasie wigilii firmowej często pozostawiają wiele do życzenia. Z jednej strony, nie powinniśmy się spodziewać zbyt wiele. Z drugiej, pracodawcy często nie wkładają zbyt wiele pomyślunku w świąteczne upominki pracownicze. To błąd, ponieważ mogłoby to istotnie ocieplić atmosferę w firmie – zarówno wśród szefostwa, jak i pracowników.

Oryginalne zestawy świąteczne dla pracowników

zestawy świąteczne dla firmJeśli jesteśmy w firmie pierwszy rok, prawdopodobnie każdy prezent będzie dla nas miłym zaskoczeniem – zwłaszcza jeżeli wcześniej w miejscach pracy nie było zwyczaju dawania sobie prezentów. Jednakże ponieważ firmy obecnie starają się stworzyć w przedsiębiorstwach przyjazną atmosferę, zazwyczaj jakieś drobne upominki sobie jednak dajemy. Kiedy jesteśmy w firmie dziesiąty rok z rzędu, a na firmowej wigilii po raz setny dostajemy breloczek z logo, albo firmowy długopis, to staje się to już nudne. Jednym ze sposobów na taką wigilijną rutynę w firmie są losowania, podobne do tych organizowanych w szkole. Kolejnym rozwiązaniem są także zestawy świąteczne dla firm. Są one wcześniej przygotowane przez producenta i zawierają zestaw różnych rzeczy, z których pracownik będzie zadowolony. Mogą to być czekoladki, gadżety, czy cokolwiek innego. Prawdą jest jednak, że ładnie opakowane upominki będą cieszyć bardziej. W formie takiego zestawu wyglądają bardziej zachęcająco i przemyślanie niż dane luzem.

Święta, to wyjątkowy czas w roku i wtedy szczególnie przedsiębiorcy powinni zwrócić uwagę na atmosferę w miejscu pracy, jaką oferują swoim pracownikom. Ludzie coraz częściej widzą, że nie tylko praca jest wartością, ale również towarzyszące jej relacje. Przyjazna relacja szef-pracownik jest jak najbardziej możliwa, wymaga jedynie odrobiny starania.