Przejdź do treści

Zastosowanie szlabanów na osiedlach

 

Na dużych osiedlach w Toruniu coraz częściej inwestuje się w zabezpieczenia, aby parkować na nich mogły tylko te osoby, które mieszkają w danych budynkach. Na Bydgoskim Przedmieściu prawie każde osiedle wyposażone jest w szlaban. Czy takie zabezpieczenie jest dobre i w jaki sposób działa? Warto to wiedzieć, zwłaszcza jeśli chcesz zmienić mieszkanie i masz samochód, a nie chcesz szukać miejsca parkingowego. 

Szlaban na każdym osiedlu

SzlabanyMyślę, że jest to dobry sposób na to, by zapewnić miejsca parkingowe dla mieszkańców danego osiedla. Szlabany to bardzo dobry pomysł, ponieważ na parking wjadą tylko te osoby, które mają specjalny pilot lub klucz magnetyczny. Wspólnota mieszkaniowa rozdaje tego typu piloty każdemu, kto wprowadza się do ich budynku. Każdy mieszkaniec ma także przypisane miejsce. Na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu zauważalne jest to, że są one skuteczne, ponieważ osiedla zlokalizowane są w pobliżu sklepów i centrum handlowego, a miejsca parkingowe dla mieszkańców są bez przerwy. Ktoś, kto nie ma klucza nie będzie próbował przejechać pod szlabanem lub otwierać go ręcznie. Poza tym jest zabezpieczenie, które włącza alarm dźwiękowy wtedy, kiedy szlaban zostanie naruszony. Dzięki temu nie ma mowy o tym, aby ktoś za pomocą siły podniósł go do góry. Bardzo dobra technika, a zarazem dużo tańsza niż robienie bramy przesuwnej. Nawet zużywa mniej energii elektrycznej.

Na większości osiedli powinno stosować się tego typu szlaban, ponieważ jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Mieszkańcy mówią, że bardzo wygodnie im się korzysta ze szlabanów. Nawet czas otwarcia oraz zamknięcia jest bardzo skrócony. Wiadomo, że jest to duży atut, na który spółdzielnie mieszkaniowe zwracają uwagę. Do tego sposób jest całkowicie bezgłośny.