Przejdź do treści

Zastosowanie kwasu mlekowego przy pielęgnacji

Natura daje nam to, co najlepsze i powoli zaczynamy to dostrzegać rezygnując z chemicznych środków lub kosmetyków i przerzucając się na te wykonane na bazie naturalnych składników. Efekty są znacznie lepsze, a i wszystkie uczulenia znikają, jak ręką odjął.

Zastosowanie kwasu mlekowego

kwas mlekowyStosowanie chemicznych produktów może spowodować występowanie alergii skórnych. Nie oszukujmy się, życie w zanieczyszczonym środowisku sprawia, że nasza odporność znacznie spada, co przedkłada się właśnie na alergie, kiedy nasz organizm nie potrafi sobie poradzić nawet z delikatnymi alergenami. Właśnie dlatego coraz więcej osób przerzuca się na kosmetyki naturalne, lecz oczywiście poza brakiem uczulających właściwości mają one znacznie więcej zalet. Już jeden taki kosmetyk może zostać użyty na różnorakie sposoby, co sprawia, że tym samym oszczędzamy zarówno miejsce w kosmetyczce, jak i pieniądze. Kwas mlekowy zalicza się właśnie do tego typu kosmetyków. Z kwasu mlekowego możemy zrobić nawilżający balsam do ciała mieszając jedną jego łyżeczkę z około trzema łyżeczkami wody. Na rynku mamy dostępnych wiele różnych stężeń kwasu mlekowego, jednak warto zacząć od najmniejszego i z biegiem czasu eksperymentować z większymi stężeniami obserwując wspaniałe efekty na naszej skórze. Możemy też zrobić z niego doskonałą maseczkę złuszczającą. W tym celu należy odlać 100 ml wody oraz dodać 20 ml roztworu kwasu mlekowego 80%. Taką mieszankę nakładamy pędzelkiem na twarz i o upływie kilku minut spłukujemy.

Kwas mlekowy świetnie sprawdza się również w roli płukanki na włosy sprawiając, że staną się one nawilżone, odżywione, lekkie i świeże. Oprócz kondycji samego włosa, poprawia się także stan skóry naszej głowy ponieważ kwas mlekowy wzmacnia włosy tuż u samej podstawy chroniąc cebulki naszych włosów, tym samym sprawia, że zaczynają one szybciej rosnąć!