Przejdź do treści

Zastosowanie biokominka w domu

Jeżeli chcemy posiadać w domu kominek, a zależy nam na ochronie środowiska możemy wybrać dla siebie rodzaj kominka ekologicznego zasilanego przy pomocy biopaliwa. Pozbywamy się w ten sposób konieczności podłączania kominka do instalacji kominowej, a on sam nie emituje żadnych szkodliwych substancji. Jakie jeszcze pożyteczne cechy posiada ekologiczna wersja kominka?

Kupno biokominka i zalety jego używania w domu

biokominekEkologiczny kominek jest zasilany dwoma rodzajami paliwa. Może być to paliwo żelowe lub płynne. Jako iż nie emitują szkodliwych związków, a wyłącznie parę wodną i niskie ilości CO2, mogą być stawiane w dowolnym miejscu. Biokominek potrafi pełnić świetną funkcję dekoracyjną w naszym domu. Charakteryzują się atrakcyjnym designem oraz świetnym wyglądem paleniska. Dodatkowo możemy wybrać do nich estetyczną oprawę, która podkreśli jego wygląd. Może być to na przykład oprawa ze szkła, dzięki której ogień może być widoczny z perspektywy 360 stopni. Kominek ekologiczny może być także oferowany w wersji mobilnej, którą można przestawiać w miarę chęci i zapotrzebowania w różne miejsca w pokoju. Kominki mogą być także w bardzo atrakcyjny sposób wkomponowane w ścianę. Można je nie tylko powiesić na ścianie, ale też wkomponować we wnękę ścienną znajdująca się na różnej wysokości. W ten sposób będziemy się cieszyć niezwykłą atrakcją estetyczną w naszym domu.

Zaletą kominków na biopaliwo jest też brak konieczności usuwania popiołów, sadzy oraz brudu, tak jak ma to miejsce w tradycyjnych kominkach. Są całkowicie pozbawione produktów ubocznych spalania na przykład drewna, które są obecne gdy w zwykłym gdy użytkujemy go regularnie. Biopaliwo stosowane do opalania nowoczesnego kominka jest całkowicie bezpieczne i przyjazne środowisku.