Przejdź do treści

Zastosowanie balsamów z konopi siewnych

Konopie medyczne stały się jednym z popularniejszych składników różnego rodzaju preparatów dostępnych na rynku. Okazuje się, że kanabidiole, które określamy skrótem CBD, mają szereg zastosowań medycznych, które chętnie wykorzystujemy. Obecnie na rynku mamy dostęp do różnego rodzaju przetworów wykonywanych z konopi siewnych.

Balsamy konopne pomagają w problemach dermatologicznych

nawilżający balsam konopnyWśród produktów wykonywanych z medycznej marihuany znajdziemy oleje, pasty, maści, ekstrakty, a także balsamy. Jeśli chodzi o balsamy to chętnie wykorzystywane są one u osób, które borykają się z problemami dermatologicznymi. Okazuje się, że kanabidiole wykazują działanie przeciwzapalne, a także przeciwświądowe. Mogą one również zapobiegać nadmiernemu przesuszeniu i łuszczeniu się skóry. Nawilżający balsam konopny sprawdzi się u osób, które borykają się z łuszczycą, egzemą, atopowym zapaleniem skóry, a także rybią łuską. Nie tylko zmniejsza zaczerwienienie i redukuje stan zapalny, ale również zmniejsza częstotliwość łuszczenia się skóry. Warto również zaznaczyć, że balsamy intensywnie nawilżają i natłuszczają skórę. Przywracają jej naturalną barierę ochronną, a także uzupełnia warstwę lipidową. Warto również wiedzieć, że takie balsamy możemy zakupić w kilku miejscach. Przede wszystkim są to apteki stacjonarne, a także sklepy, które w swoim asortymencie posiadają produkty konopne. Możemy również skorzystać z oferty sklepów internetowych.

Obecnie sklepy internetowe mają w swoim asortymencie balsamy konopne różnych firm. Możemy dzięki temu zakupić wysokiej jakości balsamy nawilżające do ciała na bazie konopi siewnych. Wykonywane są one z delikatnych dla skóry składników, a dodatkowo możemy mieć pewność, że pomogą nam w naszych dolegliwościach skórnych.