Przejdź do treści

Zasada działania regeneratorów do skrzyni biegów

W starszych modelach samochodów skrzynie biegów są bardzo narażone na duże przeciążenia a ich poziom wykorzystania i zmęczenia materiałów jest już dość duży. Na rynku są dostępne specjalne preparaty, które mają na celu zregenerować trudno dostępne miejsca znajdujące się w skrzyni biegów.

Preparaty do regeneracji skrzyni biegów

regenerator skrzyni biegówZaawansowany układ przekładniowy każdego wymaga szczególnej uwagi ze strony właściciela pojazdu. Wiele osób nie wie, że olej znajdujący się w skrzyni biegów powinien być wymieniany regularnie oraz że istnieje możliwość zastosowania specjalnych preparatów, które z zauważalny sposób poprawiają kondycję mechanizmu znajdującego się w przekładni. Regenerator skrzyni biegów jest preparatem, który dodaje się do zastosowanego oleju. Jest on dodatkiem do oleju więc poprawia jego właściwości. Dobry regenerator powinien spowodować, że zużycie mechanizmu będzie mniejsze oraz znacząco wydłuży się żywotność mechanizmu. Bardzo częstym zjawiskiem jest tak zwany suchy start tzn zjawisko w którym mechanizm zaczyna działać zanim olej dotrze do wszystkich jego elementów. Preparaty tego typu znacząco zmniejszają tarcie między elementami metalowymi. Warstwa powstała w wyniku zastosowania preparatu odznacza się bardzo długą trwałością dzięki czemu preparat zastosowany raz chroni auto oraz jego mechanizmy przez długi czas. Nie należy przeprowadzać tego typu zabiegów, jeśli nie wiem jak powinien odbywać się taki proces wymiany oleju.

Jeśli nie znamy się na motoryzacji i nie mamy pewności jaki preparat tego typu zastosować w naszym aucie warto udać się do warsztatu bądź sklepu motoryzacyjnego pracujący tam specjaliści na pewno nam doradzą. Dzięki temu będziemy mieli pewność zastosowanego preparatu a nasz samochód będzie działał sprawnie bez żadnych większych awarii.