Przejdź do treści

Zapisałam córkę do szkoły podstawowej

Jak ten czas szybko leciał. Moja córeczka niedługo miała iść do szkoły podstawowej. Powoli przygotowywałam się na ten krok. Wcześniej jednak czekał mnie udział w rekrutacji. Musiałam zapisać córkę do której z okolicznych podstawówek. Zależało mi na tym, aby trafiła w naprawdę dobre miejsce, gdzie dużo się nauczy i będzie się czuła bezpiecznie.

Wzięłam udział w rekrutacji dziecka do szkoły

rekrutacja do szkoły podstawowej łódźJuż niedługo ruszała rekrutacja do szkoły podstawowej Łódź to na szczęście bardzo duże miasto w którym jest wiele szkół i nie ma tutaj wyścigu z czasem przy zapisach. Zależało mi jednak na tym, aby moja córka trafiła do szkoły blisko naszego miejsca zamieszkania, gdzie miało również iść sporo jej koleżanek i kolegów z przedszkola. Dużym ułatwieniem dla rodziców jest fakt, że cała rekrutacja odbywa się w sposób elektroniczny. W wyznaczonym dniu zalogowałam się na konto rodzica i złożyłam odpowiednie dokumenty do wybranych szkół. Miałam nadzieję, że córkę uda się zrekrutować do wybranej przeze mnie szkoły. Gdyby to się jednak nie udało, zawsze mogła iść do rejonowej szkoły podstawowej. Na szczęście córka bez problemu dostała się do wybranej przeze mnie placówki. Bardzo cieszyłam się z tego faktu. Muszę przyznać, że taka elektroniczna rekrutacja do szkół jest bardzo wygodna. Wszystkie wymagane dokumenty złożyłam w ciągu kilkunastu minut i nie musiałam czekać w kolejce.

Jakiś czas później otrzymałam również w sposób elektroniczny powiadomienie o tym, że córka dostała się do szkoły, którą dla niej wybrałam. Cieszę się, że Łódź korzysta z możliwości elektronicznej rekrutacji do szkół. To duże ułatwienie szczególnie dla rodziców pracujących, którzy nie muszą zwalniać się z pracy, żeby zanieść dokumenty do szkoły. Teraz musiałam jeszcze tylko potwierdzić, że córka będzie uczęszczać do tej placówki.