Przejdź do treści

Zalety panoramy sferycznej

Ze względu na rozwój wielu technologii, w szczególności fotografii cyfrowej, możliwe jest wykonywanie wielu zabiegów na zdjęciach i tworzenie niesamowitych, dotąd zupełnie niedostępnych efektów. Jednym z nich jest oczywiście panorama, która swoim zasięgiem obejmuje nie tylko strony prawa-lewa, ale także kierunki góra-dół. Tego typu zdjęcia dają dużo możliwości.

Zastosowanie panoram sferycznych

panorama sferycznaJednym z zastosowań panoram sferycznych, jest doskonale nam znane, z dostępnych w internecie map, interaktywne ukazanie konkretnych lokalizacji geograficznych. Z tego samego patentu coraz częściej korzystają również przedsiębiorcy, zabierając – przy wykorzystaniu panoramy sferycznej – swoich potencjalnych gości w podróż po swojej instytucji, zanim ci odwiedzą ją na żywo. Panorama sferyczna jest doskonałym elementem, który można umieścić na stronie internetowej danego miejsca, pozwalając potencjalnemu klientowi, zajrzeć do danego miejsca i rozbudzić ciekawość. Ze względu na dostępność różnego rodzaju programów do obróbki zdjęć, wyzwania stworzenia panoramy sferycznej, możemy podjąć się osobiście. Jeśli jednak zależy nam na tym, by produkt końcowy charakteryzował się nieskazitelną wręcz jakością i był wizytówką naszej firmy, zdecydowanie bardziej powinniśmy nastawić się na powierzenie tego zadania profesjonaliście, który będzie mógł zrealizować dla nas zdjęcia, które stworzą spójną całość obrazu.

Przy wykonywaniu panoramy sferycznej niezwykle ważne jest położenie aparatu i zachowanie marginesu błędu, który w dwóch, sąsiadujących ze sobą zdjęciach, będzie się na siebie idealnie nakładał. Wykonanie panoramy tego typu jest niezwykle pracochłonne i wymaga od nas sporej ilości uwagi, niesamowitej precyzji, a także posiadania dobrej jakości sprzętu fotograficznego.