Przejdź do treści

Zainwestowałem w nowy materac i dobry sen

 

Od dłuższego czasu nie potrafiłem się wyspać we własnym łóżku. Budziłem się nad ranem umęczony i obolały, a sen nie przynosił żadnego ukojenia w zmęczeniu. Zacząłem się obawiać o swoje zdrowie, bo myślałem, że to może przez jakąś chorobę tak się nie wysypiam. A rozwiązanie było proste i zupełnie niespodziewane. Wszystkiemu winien był materac, do którego jakości nigdy nie przywiązywałem uwagi.

Kupiłem solidny materac i teraz się wysypiam

materace perdormire 160x200O tym, że materac ma ogromny wpływ na nasz sen, dowiedziałem się zupełnym przypadkiem. Byłem raz na mieście i wszedłem do sklepu, który swoją nazwą dawał do zrozumienia, że jest odpowiedzią na problemy za spaniem. A to już było apogeum mojej wytrzymałości jeśli chodzi o niewysypianie się. Wszedłem więc do tego sklepu i zobaczyłem, że w środku jest do wyboru kilkadziesiąt rodzajów różnych materacy. Zapytałem się więc sprzedawcy co to ma wspólnego z wygodnym i zdrowym snem. I wtedy właśnie wszystko mi wytłumaczono. Pokazano mi materace perdormire 160×200, które idealnie pasowały rozmiarem do mojego łóżka. Zrozumiałem, że zainwestowanie pieniędzy w nowy materac to tak naprawdę inwestycja we własne zdrowie. Po wypróbowaniu w sklepie materaca zrozumiałem, że może się on dopasowywać do mojego kształtu ciała, a to jest gwarancją wygodnego spania. I odkąd zamontowałem w swoim łóżku taki nowy materac to dobrze śpię a rano budzę się wyspany. I co najważniejsze to nic mnie nie boli.

Teraz już wiem, że jakość snu zależy od materaca, na którym się śpi. To się zawsze tak bagatelizuje, że materac to nie ma większego znaczenia. Jednak prawda jest taka, że łóżko to tylko rama, a śpimy przecież na materacu. Można kupić najpiękniejsze łóżko ze szlachetnego drewna, ale nie wyśpimy się w nim jeśli włożymy do niego jakiś zwykły materac.