Przejdź do treści

Zadbana cera dzięki odpowiednim kosmetykom

Moja nowa praca wymaga ode mnie noszenia co dziennie makijażu z racji tego, że mam częsty kontakt z klientami. Nic zatem dziwnego, że muszę bardziej o siebie dbać, aby prezentować się jak najlepiej. Nie sądziłam jednak, że to codzienne malowanie się pogorszy mój wygląd, zamiast go właśnie podkreślić i ulepszyć.

Seria kosmetyków dla skóry wrażliwej

kosmetyki firmy lirenePomimo tego, że praca nie wymaga ode mnie noszenia mocnego makijażu to jednak malując się codziennie nawet delikatnie możemy pogorszyć stan naszej skóry, czego niestety sama doświadczyłam. Tradycyjne kosmetyki może i nie zrobią nam krzywdy, kiedy malujemy się od wielkiego dzwonu, ale noszenie codzienne makeupu zwłaszcza w upalne dni nie pomaga naszej skórze w żaden sposób. Przez takie działania dorobiłam się podrażnień na cerze, a także wysypki przypominającej swoim wyglądem zaczątki trądziku. Dopiero gdy zmieniłam kosmetyki, moja skóra odwdzięczyła się powracając do poprzedniego stanu. W moim przypadku bardzo dużo dały kosmetyki firmy Lirene stworzone na bazie naturalnych składników, które są wręcz idealne dla skóry wrażliwej, czyli dokładnie takiej, jaką posiadam. Początkowo zakupiłam jedynie płyn micelarny oraz piankę do mycia twarzy i szybko spostrzegłam pierwsze efekty. Przede wszystkim kosmetyki nie pachną tak intensywnie i chemicznie jak te typowe z drogerii, perfumowane, a po ich użyciu nie ma mowy o tym, aby piekła nas twarz.

Z przerzuciłam się także na kremy nawilżające oraz krem BB od Lirene, który posiada bardzo delikatną formułę, nie zapycha porów dzięki swoim właściwościom kremowym. Co więcej pomimo tego, że na opakowaniu napisane jest, iż wyrównuje koloryt skóry, z całą stanowczością może posłużyć nam jako podkład, bo naprawdę robi to rewelacyjnie. Taka zmiana kosmetyków pomogła mi w niecały miesiąc powrócić do stanu kondycji skóry przed codziennym malowaniem się.