Przejdź do treści

Zabezpieczenie łóżka dziecka

Bezpieczeństwo dziecka to kluczowa kwestia. Muszą o tym pamiętać przede wszystkim osoby, które po raz pierwszy zostały rodzicami. Niekiedy maluszek od samego początku śpi w swoim łóżeczku, a innym razem przez kilka miesięcy z mamą i tatą. W obu przypadkach niezbędne jest zabezpieczenie łóżka z każdej strony i uniknąć ewentualnego upadku swojej pociechy.

Jaką barierkę wybrać do zabezpieczenia łóżka?

barierka zabezpieczająca łóżkoW ofertach sklepów znajduje się wiele specjalnych barierek do zabezpieczenia łóżek. Dziecięce mają szczebelki, przez które maluch nie wypadnie, ale gdy jest już starszy może się to zdarzyć. Wówczas przydatna jest barierka zabezpieczająca łóżko. Szczególnie istotne znaczenia ma ona w sytuacji, gdy dziecko przebywa głównie w łóżku rodziców. Może dojść do sytuacji, kiedy podczas zabawy się sturla i z niego spadnie. Oczywiście konsekwencje mogą być różne, zatem trzeba ich zawsze unikać. Najlepiej postawić na sprawdzonych producentów, którzy stosują wyłącznie materiały wysokiej jakości. Muszą one również być przyjazne małym dzieciom, czyli nie zawierać plastików, czy innych szkodliwych substancji. Warto również stawiać na produkty, które są łatwe w montażu i późniejszym demontażu, gdy pojawia się potrzeba zakupu większego łóżka dla dziecka. W niektórych egzemplarzach barierek montowane są specjalne mechanizmy zapewniające pełną stabilizację i zabezpieczenia gwarantujące skuteczność ochrony.

Dobrą opcją jest zakup barierki wykonanej z lekkiego aluminium i pokrytej miękkim materiałem. Zapewnia to bezpieczeństwo dla maluszka i niweluje ryzyko powstania urazu. Dzieci mają bardzo delikatną skórę, dlatego w żadnym z elementów barierki nie może być materiałów wywołujących alergie skórne. Dlatego powinno się wykorzystywać jedynie takie, które posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty.