Przejdź do treści

Z drewna powstają piękne zegarki

 

Bardzo lubię drewno. Kojarzy mi się ono ze spokojem i naturą. W moim domu drewno jest dominującym elementem aranżacji. Mam też mnóstwo ozdób, wykonanych z drewna. Nigdy jednak nie pomyślałabym, że drewniane mogą być również zegarki. I to nie takie na ścianę, ale noszone na ręce. Niedawno natknęłam się na taką kolekcję i od razu się zakochałam.

Drewniany zegarek na prezent

zegarki z drewnaDrewna towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Wykorzystywane było i nadal jest, do rozmaitych celów. Ja cenie sobie bardzo drewniane meble, wykończenia wnętrz, a nawet biżuterię. Jednak nie miałam do tej pory pojęcia, że wśród tej biżuterii może znaleźć się najprawdziwszy zegarek na rękę, praktycznie w całości wykonany z drewna. Na takie zegarki z drewna natknęłam się niedawno, kiedy to szukałam inspiracji na prezent dla męża. Jednym z pomysłów był zakup zegarka, bo ten, co ma, jest już dość stary i noszono bardziej z sentymentu. Chciałam dla niego coś naprawdę oryginalnego. I znalazłam ręcznie robione, drewniane cudeńka z dopracowanymi detalami. Fakt, iż każdy jest robiony manualnie nadaje im większej rangi. Każdy zegarek jest bowiem niepowtarzalny. Również z tego względu, że każdy kawałek drewna ma niepowtarzalne ułożenie słoi. Co ciekawe, ceny takich drewnianych zegarków wcale nie odbiegają od tych, wykonanych z metalu i skóry. Często nawet drewniane zegarki są tańsze. Bez wahania kupiłam więc mężowi drewniany zegarek, z drewnianą bransoletą, pięknie wykończony i rzeźbiony w ciemnym drewnie.

Na rynku pojawiają się ciągle przedmioty, które potrafią człowieka naprawdę zachwycić. Jednym z nich są zegarki wykonane w drewnie. Kiedy je pierwszy raz zobaczyłam, zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Z jednej strony dlatego, że uwielbiam drewno, z drugiej zaś są one po prostu piękne.