Przejdź do treści

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Każdy dobry salon fryzjerski musi posiadać odpowiednie wyposażenie, które zapewni jakość usług na najwyższym poziomie. Poza tym, ciekawy wystrój zachęci potencjalnego klienta do odwiedzenia takiego salonu oraz sprawi, że będzie się on czuł komfortowo i swobodnie. To bardzo ważne w pracy fryzjera, aby dbać o swoich stałych klientów i zdobywać nowych. 

Jaki sprzęt powinien znaleźć się u fryzjera?

meble fryzjerskieAkcesoria i meble fryzjerskie to bardzo obszerny temat, dlatego jego omawianie należy rozpocząć od podstaw. Przede wszystkim w naszym salonie powinno się znaleźć miejsce na poczekalnię oraz tak zwaną recepcję. Powinniśmy zadbać o wygodę oczekujących, czyli o miejsca siedzące. Mogą być to kanapy bądź pojedyncze fotele, stylem dopasowane do reszty wnętrza. Oprócz tego obok warto umieścić stoliczek z ogólnodostępną prasą czy inspiracjami dotyczącymi fryzur. W recepcji powinno znaleźć się też biurko z telefonem, kalendarzem oraz kasą fiskalną, gdzie będzie można swobodnie zapisywać klientów na zabiegi oraz rozliczać się z nimi. W samym salonie musi się także znaleźć odpowiedni sprzęt oraz akcesoria. Wygodne fotele fryzjerskie oraz duże lustra to absolutne podstawy. Do tego specjalna myjnia fryzjerska oraz wiele szafek i witryn, gdzie schowamy potrzebne nam akcesoria, takie jak suszarki czy kosmetyki. Oprócz mebli i foteli, warto też postawić na jednolity styl pomieszczenia i zadbać o pasujące dodatki oraz dobre oświetlenie, które jest bardzo ważne w pracy fryzjera. 

W pracowni fryzjerskie bardzo ważny jest komfort, zarówno nasz jak i klientów, których obsługujemy. Wygodne fotele to podstawa pracy, gdyż w salonie niektórzy spędzają naprawdę sporo czasu. Oprócz tego, należy zaopatrzyć się w szafki i witryny, recepcję oraz duże lustra, które ułatwiają pracę fryzjera. Poza tym, każdy salon powinien mieć miejsce do dezynfekcji sprzętu.