Przejdź do treści

Wykorzystanie szklanych buteleczek

Szkło chociaż bywa niebezpieczne bo łatwo się kruszy to jednak jest to jedno z lepszych przechowalni różnych substancji płynnych i nie tylko. Dzieki szklanym butelkom możemy sobie coś przelewać i spokojnie, dzięki zakrętce przetrzymywać przez długie lata. Tak przechowywany jest między innnymi nasz alkohol.

Zastosowanie małych butelek w domu

małe szklane buteleczkiDzisiejszy artykuł poszerzy nieco wiedzy na temat szklanych butelek, które można wykorzystać do różnych celów. Dzięki temu, że to szkło możemy je wykorzystać wielokrotnie. Takie właśnie małe szklane buteleczki świetnie znajdą zastosowanie przy syropach własnej produkcji. Możemy wówczas mieć lek zawsze pod ręką. Nawet wyjeżdzając na dłuższe wakacje spokojnie taka niewielka buteleczkę schowamy do bagażu. Tak samo kiedy nie chcemy brać ze sobą wielkiej butelki z perfumami możemy wówczas przelać sobie trochę do takiej butelki. Tak samo z szamponem czy mydłem do mycia wszystko co tylko przyjdzie nam do głowy możemy umieścić w takich butelkach. Oczywiście ich zapakowanie czy przetrzymywanie musimy zawsze mieć pod kontrolą tak, żeby się nie stłukły. Ciekawe rozwiązanie znajdują przy przechowywaniu różnego rodzaju przypraw czy też oleju lub olejków do ciała. Wszystkie tego rodzaju butelki powinniśmy starannie umyć i jeśli to możliwe zawsze tą samą substancja napełniać. Poza tym zawsze jeśli chcemy co innego tam umieścić to nie tylko porządnie powinniśmy je umyć, ale i zdezynfekować i najlepiej pozostawić do wyschnięcia na kilka dni. Poza tym butelki można ładnie ozdobić specjalnymi naklejkami z opisem substancji w środku.

Tak jak wspomniano powyżej szkło zawsze będzie i było najcenniejsze, bo nie tylko pięknie się prezentuje ale łatwo utrzymać je w czystości. Dzięki temu, że posiada nakrętkę każdej płyn czy inne rzeczy w niej umieszczone można zakręcić i nie bać się że coś się rozsypie czy wyleje. Pamiętać należy tylko o bezpieczeństwie przed potłuczeniem czy upadkiem.