Przejdź do treści

Wyizolowane pianką akustyczną mieszkanie

pianka akustyczna

Zawsze miałem w sobie coś takiego, ze troszczyłem się o innych. Rzadko zdarzało mi się stawiać siebie na pierwszym miejscu i narażać innych ludzi na nieprzyjemności z tego powodu. Starałem się wszystko robić bowiem tak, aby jak najmniej przeszkadzać znajdującym się wokół mnie osobą.

Tania pianka akustyczna

pianka akustycznaMożna powiedzieć, że idealnie bym się wpasował do Japonii. Tam bowiem wszyscy maja takie podejście i starają nie wchodzić sobie w drogę. Jest to bardzo sprawny system, który sprawia, że życie w społeczeństwie jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Gdyby u nas wszyscy się tak zachowywali, to również wiele by się zmieniło na dobre. Może nie chodzilibyśmy często tak zdołowani i bardziej cieszylibyśmy się naszym życiem. Dlatego właśnie jak dowiedziałem się, że moja żona jest w ciąży i będziemy mieli dwójkę dzieci, tak bliźniaki, to od razu pomyślałem o moich sąsiadach. Wiedziałem bowiem, że maluchy z pewnością będą płakać i to bardzo głośno, a wszyscy chyba zdają sobie sprawę z tego jak cienkie są ściany w blokach mieszkalnych. Nie chciałem ich narażać na takie nieprzyjemności, ponieważ posiadanie dzieci to była nasza decyzja i tylko my powinniśmy odczuwać tego konsekwencje. Stwierdziłem więc, że zanim przyjdą na świat, zrobię remont mieszkania, tak aby przygotować je na przyjście dzieci. Na mojej liście znalazła się więc pianka wygłuszająca i panele akustyczne. Są to świetne artykuły, które odpowiednio założone, mogą znacznie zredukować dźwięk wydobywający się na zewnątrz. Taka pianka akustyczna jest również niezwykle tania, więc ani chwili nie zastanawiałem się nad jej kupnem. Do wykończenia wszystkiego posłużyła mi jednak specjalna mata wygłuszająca.

Ją można bowiem przykleić na powierzchnie krzywe i w ten sposób zapewnić odpowiednią izolacje. Taka mata akustyczna jest więc niezbędna przy tego rodzaju remoncie. Dzisiaj mogę się cieszyć z tego, że moi sąsiedzi nie muszą przeze mnie zarywać nocy.