Przejdź do treści

Wygodny bagażnik na dach

Samochodowe bagażniki dachowe są w użytku od kilkudziesięciu lat, aczkolwiek używane były dotychczasowo w wielu różnych odmianach, o bardzo zróżnicowanej funkcjonalności i pojemności. Dzisiaj stosowane są wyłącznie najnowsze i najbezpieczniejsze warianty, aczkolwiek w niektórych samochodach klasycznych i zabytkowych nadal można zobaczyć jeszcze stare wersje.

Nowoczesne bagażniki na dach samochodu

pojemne bagażniki dachowe toruńNowoczesne warianty bagażników dachowych są niemal bez wyjątku skrzyniami mającymi opływowe formy, nie zakłócające aerodynamiczności samochodu, wykonanymi z tworzyw sztucznych. Mnóstwo firm produkuje pojemne bagażniki dachowe Toruń, na przykład, ma jednego z najbardziej rekomendowanych producentów osprzętu samochodowego, w którego ofercie znajdują się również bardzo duże bagażniki, przeznaczone do montowania na dużych samochodach. Najpopularniejszymi spośród takich bagażników są jednak skrzynie o średniej pojemności, które nie mają na tyle dużej ładowności i wagi by przeciążyć samochód, aczkolwiek mogą bez problemu być użyte do przewożenia walizek podczas wyjazdu wakacyjnego, czy dowolnego innego ładunku w sposób bezpieczny. Wnętrze takich bagażników różni się w zależności od wariantu. W najbardziej podstawowych wersjach nie ma w nich absolutnie żadnej wyściółki czy wytłumienia, toteż dobre ułożenie i zabezpieczenie ładunku jest jak najbardziej wskazane.

Droższe warianty bagażników posiadają już maty i pianki amortyzujące, oraz pasy ładunkowe do zabezpieczania zawartości bagażnika na czas transportu. Nowsze modele bagażników mają również zamki szyfrowe, a w najbardziej skomplikowanych odmianach nawet i elektroniczne, dzięki którym osoby niepowołane nie mają możliwości dostępu do zawartości bagażnika, chroniąc ją tym samym przed kradzieżą.