Przejdź do treści

Wyciszenie sufitów – pożyteczne i możliwe

Otóż okazuje się, że problem ze spokojem i ciszą we własnym domu nie dotyczy tylko mieszkańców bloków, chociaż to oni mają chyba najgorzej. Takie problemy dotykają także posiadaczy domków jednorodzinnych, wielorodzinnych czy bliźniaczych. Dlatego oprócz oczywistego wyciszania ścian, warto również rozważyć wyciszenie sufitów. A z jakich powodów mieszkańcy domów borykają się z niemożnością cieszenia się ciszą i spokojem?

Metody wyciszania sufitów

wyciszenie sufitów WarszawaJak wiadomo, nie tylko w blokach  nie można liczyć na spokój. W jednorodzinnych domkach, które zwykle są dwupiętrowe, niestety przebywając na dole często słyszymy, np. głośne zabawy dzieci na piętrze, które uwielbiają skakać i biegać. To samo dotyczy domów wielorodzinnych lub bliźniaczych, tylko że w tych przypadkach często słyszymy cudze dzieci a nie swoje. Jednak jest na to sposób. Istnieje wiele sposobów wyciszania i wygłuszania mieszkań. Wśród nich znajdują się: wyciszająca pianka lub panele, które mogą stanowić część nietypowego wystroju, wyciszające okna i okiennice, wyciszający ekran lub drzwi, dekoracyjne panele trójwymiarowe czy wyciszenie sufitów (sufit podwieszany). Ten ostatni sposób bardzo dobrze sprawdzi się w jednorodzinnych domkach. Jeśli chodzi o wyciszenie sufitów Warszawa ma nam wiele do zaoferowania. Znajdziemy tam multum firm, które oferują tego typu usługi na najwyższym poziomie, które zadowolą każdego.

Jak działa wyciszenie sufitów? Wystarczy obniżyć sufit a pomiędzy płytą kartonowo-gipsową umieścić akustyczną izolację w postaci wełny mineralnej. Oczywiście to tylko jeden ze sposobów, istnieje wiele innych rozwiązań. Wszystko zależy od np. od powierzchni pomieszczenia, które chcemy wyciszyć. Trzeba wiedzieć, że sufit podwieszany nada się do tych wyższych pomieszczeń.