Przejdź do treści

Wybudowałam nowoczesny dom parterowy

projektowanie biurowców

Tradycyjne budownictwo nigdy mnie nie interesowało. Wszędzie we Wrocławiu widziałam tylko tak samo wyglądające bloki, biurowce, i domy jednorodzinne.

Każdy dom wymaga odpowiedniego zaprojektowania

projektowanie biurowcówBloki było proste, w kształcie prostokąta z wystającymi balkonami z każdej strony budynku, w zależności od tego gdzie usytuowane było mieszkanie. Projektowanie biurowców też chyba robiła jedna firma, ponieważ wszystkie to były wysokie wieżowce ze stali i szkła. Nic specjalnego, raczej takie stylizowanie się na nowoczesność, jednak bez rezultatów. Projekty budynków powinny być bardziej różnorodne. Jeśli chodzi o budownictwo jednorodzinne to królowały domy parterowe z użytkowym poddaszem. Skośne dachy pokryte czerwoną lub granatową dachówką, ściany białe lub kremowe. Do tego tuje zasadzone wokół płotu i już mamy typowy domek na przedmieściach Wrocławia. Mnie one jednak nie interesowało. Mi się marzyły nowoczesne domy parterowe, takie jakich nie będzie miał nikt inny w okolicy. Nie zamierzałam się dostosowywać do otoczenia. Na szczęście biuro projektów jakie wybrałam miało dla mnie ciekawą ofertę. Pokazali mi kilka takich domów, a ja wybrałam jeden z nich. Był to ładny, mały domek, ale wyglądał rewelacyjnie. Był obłożony materiałem podobnym do drewna, a do tego miało duże okna.

Wszystko do siebie pasowało. Nawet bardziej skomplikowane urządzanie wnętrza nie mogło mnie zniechęcić do takiego domu. Teraz ciesze się, że podjęłam taka decyzję. Mój dom wyróżnia się w okolicy, i nie zamieniłabym go na nic innego, na pewno nie na te domki jakie widzę w okolicy.