Przejdź do treści

Wybór pajaca do spania

W większości przypadków dostępne na rynku ubranka dziecięce są uszyte z miękkiej bawełny, która idealnie się sprawdza przy takich maluchach. Przede wszystkim jest bezpieczna, bo nie powoduje podrażnień, miękka i świetnie chłonie wilgoć.

Jaki rozmiar mają pajace do spania?

pajac do spania cenaNa ubranka dla dzieci można wydać fortunę, ale równie dobrze można znacznie ograniczyć wydatki, jeżeli skupimy się na zakupie niezbędnych elementów odzieży w stosownej ilości. Przede wszystkim warto kupować ubranka w sprawdzonych miejscach, czyli w sklepach z artykułami dla niemowląt. Znajdziemy tam wózki, łóżeczka, smoczki, ale także ubranka. Na pewno znajdziemy w nich body, które posiada każdy maluch, a także pajac do spania cena jego zależy od producenta i modelu. Na rynku znajdziemy pajacyki bawełniane za niecałe dwadzieścia złotych, czterdzieści, a nawet osiemdziesiąt złotych. Jednak w większości przypadków różnią się jedynie fasonem i ewentualnymi nadrukami, ponieważ to co najważniejsze, czyli materiał jest taki sam. Pajacyki są to jednoczęściowe piżamki, które idealnie się sprawdzają u maluchów od urodzenia aż do momentu, kiedy przestaną nosić pieluszki. Potem można je zamienić na klasyczne piżamy dwuczęściowe składające się ze spodenek i podkoszulka. Często niedoświadczeni rodzice mylą śpioszki z pajacyka, ponieważ podobnie wyglądają, jednak tylko pajace zakrywają całe ciało malucha, ponieważ mają długie rękawy i długie nogawki z najczęściej zabudowanymi stópkami. Śpioszki natomiast są na ramiączkach.

Przeważnie rodzice na skompletowanie wszystkich potrzebnych ubranek dla dziecka przeznaczają kilkaset złotych i to jednorazowy wydatek na kilka tygodni. Ze względu na szybki wzrost maluchów, rozmiary ubranek trzeba dość szybko wymieniać na większe.