Przejdź do treści

Wpływ słomek biodegradowalnych na środowisko

Wszystkie nasze decyzje konsumenckie mają wpływ na stan naszego środowiska naturalnego. Niestety, coraz bardziej jest ono zaśmiecone. Największym problemem jest tutaj wszechobecny plastik. Rozkłada się on wiele lat wpływając negatywnie na naszą faunę i florę. Powinniśmy próbować zastępować go w inny sposób.

Ekologiczność słomek biodegradowalnych

słomki biodegradowalnePijąc kawę na mieście najczęściej otrzymujemy ją w plastikowym kubeczku. Zamawiając jedzenie w barze lub korzystając z cateringu generujemy kolejne plastikowe śmieci. Zamawiając napój w fast foodzie otrzymujemy go razem z plastikową słomką. Plastik zalewa nas zewsząd. Co możemy więc zrobić aby nieco go ograniczyć. Starajmy się unikać go w formach do jednorazowego użytku. Świetnym przykładem są tutaj plastikowe słomki do napojów. Korzystamy z nich tylko raz, a następnie lądują one w koszu. Trafiają one później na wysypiska śmieci, do mórz i oceanów. Rozkładają się one wiele lat, zatruwają zwierzęta. Wydawać by się mogło, że taka słomka nic nie znaczy. Jednak w skali globalnej jest to ogromny problem. Aby nieco ograniczyć to niekorzystne zjawisko warto używać słomek biodegradowalnych, czyli takich które bardzo szybko rozłożą się w środowisku naturalnym. Takie słomki są już obecnie coraz bardziej dostępne. Kupić możemy je w wielu sklepach – także tych internetowych. Ich cena nie jest wygórowana. Takie słomki biodegradowalne wykonywane są z naturalnych materiałów takich jak słoma czy bambus. Nie zmieniają one smaku napojów. Są bardzo wygodne w użytku i kompostowalne. Są odporne na zgniatanie, sztywne i mocne. Sprawdzą się zarówno do napojów ciepłych jak i zimnych. Możemy kupić je w wielu kolorach i rozmiarach. Warto choć w małym stopniu przyczynić się do spowolnienia zmian klimatycznych i środowiskowych.

Nowością są słomki do napojów wykonane z naturalnych, biodegradowalnych i kompostowalnych surowców. Najczęściej wykonywane są one z bambusa lub słomy. Takie słomki nie mają niekorzystnego wpływu na środowisko takie jak ma zwykły plastik. Warto zamienić te tradycyjne, na naturalne.