Przejdź do treści

Wpływ czekolady na nasze zdrowie

 

Czekolada kto z nas jej nie uwielbia. Chyba w każdej postaci jest to słodycz, której ciężko się oprzeć. Oczywiście jest wiele różnych rodzajów i nie raz stoimy przed dylematem jaką sobie dzisiaj zakupić. O ile jest to smaczna słodycz i bardzo kusząca powinniśmy pamiętać, że zawiera dużo cukru i nie jest wskazana zbyt wielka ilość tego rarytasu.

Zalety jedzenia czekolady dla naszego zdrowia

czekolada gorzka z orzechamiJednak możemy sobie pozwolić na zakup gorzkiej, gdyż jest o wiele zdrowsza. Szczególnie czekolada gorzka z orzechami, która jak wynika z badań jest dość często wybieraną czekoladą. Raz, że zawiera mniejsze ilości cukru, a po drugie kawałki orzechów mają bardzo dobry wpływ na nasze oczy. No pewno wielu z was słyszało o tym, że jedzenie orzechów dobrze wpływa na nasze oczy, ale również na układ krążeniowy i serce. Trzeba zawsze wybierać czekolady gorzkie z dużą zawartością tego składnika. Jak dobrze wiemy i wielu z nas na tym się opiera czekolada poprawia humor, dobrze wpływa na nadciśnienie i łagodzi kaszel. Dlatego powinno się dbać, żeby nie było jej w nadmiarze. Może niewielu z was wie, że poprawia ona koncentrację i pamięć. Czekolada była znana już od dawien dawna. Kiedyś częściej w postaci płynnej, a dziś bardziej mamy w kawałkach. O tyle ta druga opcja stała się lepsza bo można się nią podzielić. Najlepsza gorzka czekolada to ta z dużą zawartością kakao. Smak jej nie jest może tak dobry jak w mlecznej którą uwielbiają dzieci, ale kiedy wybierzemy ja z dodatkiem orzechów lub innym ulubionym dodatkiem naszego dziecka na pewno je polubi.

Korzystanie z tego przysmaku na pewno poprawi w wielu przypadkach nam humor. Jednak jej głównym celem nie jest tylko nas zadowalać. Czasem warto sobie pozwolić na odrobinę słodyczy w zdrowym wydaniu. Oddając krew również dostajemy często właśnie czekoladę, żeby podnieść  magnez, żelazo, niacynę, węglowodany w naszym organizmie, które są tak ważne.