Przejdź do treści

Własne krzaki z truskawkami

Nie ma na świecie wielu osób, które nie lubiłyby truskawek. Dlatego osoby posiadające ogródki działkowe albo więcej hektarów ziemi decydują się na własną uprawę. Zanim ją rozpoczniemy musimy zapoznać się z kilkoma krokami, które ułatwią nam rozpoczęcie plantacji, która będzie obfita i zdrowa w przepyszne owoce.

Kilka kroków do udanej plantacji truskawek

uprawa truskawekKiedy znajdziemy odpowiedni kawałek ziemi z glebą próchnicową oraz odpowiednimi warunkami wodno-powietrznymi możemy spróbować zacząć uprawiać truskawki. Pamiętajmy również, iż uprawa truskawek zaczyna się w chwili, gdy przygotujemy pod nie ziemię. Ziemia musi być pozbawiona chwastów i dobrze nawieziona. W nią zasadźmy truskawki, które są sadzonkami w pełni zdrowymi i pozbawionymi chorób. W innym wypadku możemy być pewni, że cała nasza uprawa zachoruje. Po posadzeniu truskawek pozostaje nam już tylko regularne nawożenie i odpowiednie nawadnianie truskawek. W innym wypadku grządki truskawek nie dadzą nam obfitych plonów, dzięki którym będziemy zadowoleni sami z siebie i swojej ciężkiej pracy. Ważne jest również to, iż liczy się profilaktyka w dbaniu przeciw szkodnikom i chorobom grzybiczym. W ten sposób minimalizujemy problemy z mszycami i innymi szkodnikami. Jeżeli tego nie zrobimy możemy być pewni, iż skończymy opryskując naszą uprawę chemicznymi środkami do walki z różnego rodzaju problemami. W ten sposób owoce będą przez dłuższy czas nie do jedzenia.

Własna uprawa z truskawkami to marzenie wielu osób, które uwielbiają ten konkretny owoc. Aby była ona udana i w pełni zdrowa należy zadbać o kilka kroków, które rozpoczynają się jeszcze przed posadzeniem pierwszych sadzonek. Potem dbajmy o regularne nawożenie, nawadnianie i profilaktykę przeciw chorobom i szkodnikom roślin.