Przejdź do treści

Wizyta pary u psychologa może uratować związek

Żyjemy w świecie pełnym stresu, niezdrowego jedzenia, szybkich romansów i braku czasu na komunikacje między sobą. Małżeństwo jest związkiem na całe życie, ale żeby tak było, to trzeba pracować nad uczuciem, które połączyło ludzi niezmiennie każdego dnia. Miłość nie trwa wiecznie i trzeba ją pielęgnować.

Kto korzysta z usług psychologa dla par?

psycholog dla par z WrocławiaNie zawsze umiemy się dogadać we własnej rodzinie, bo każdy ma inny pogląd, inny charakter lub po prostu jest uparty i nie umiemy się z nim porozumieć. Utarło się uważać, że z rodziną dobrze się wygląda tylko na zdjęciu i jest w tym powiedzeniu dużo prawdy. W dobie rozwoju technologicznego i cywilizacyjnego nie umiemy już ze sobą rozmawiać, bo wolimy wysłać maila, sms, lub zadzwonić niż porozmawiać w cztery oczy szczerze o tym co na martwi, boli albo cieszy. Wolimy spędzać czas w pracy, bo przecież trzeba zarabiać, a przydałaby się podwyżka żeby kupić lepszy samochód, posłać dziecko na kurs angielskiego, żona chce nową kuchnie. W taki sposób stajemy się obojętni na swoje potrzeby i zaczynamy działać jak zaprogramowane roboty. Psycholog dla par z Wrocławia często przyjmuje pary, które od lat tkwią w takich głębokich kryzysach. Nie potrafią się porozumieć bo przez nawał obowiązków nie mieli czasu się naprawdę poznać i zrozumieć. Gabinety psychologiczne we Wrocławiu, rocznie przyjmują ok. trzydzieści pięć procent par nad którymi wisi widmo rozwodu. Niektórzy małżonkowie przychodzą bo chcą uratować swój związek, a niektórzy bo wymaga tego od nich środowisko w jakim żyją.

Jeżeli decydujemy się z kimś wziąć ślub, to musi to być przemyślana i dojrzała decyzja, bo kiedy pojawiają się dzieci, to zaczynają się poważne konflikty, których młodzi ludzie czasem nie potrafią rozwiązać. Wizyta pary u psychologa jest dla dzieci dodatkową traumą, bo podświadomie czują, że rodzice się od siebie oddalają.