Przejdź do treści

Wino z Polski coraz bardziej popularne

Najczęściej na świecie pitym alkoholem jest piwo. Zaraz po nim plasuje się wódka i wino. Są to najczęściej spożywane trunki wysokoprocentowe. W naszej kulturze alkohol jest ważną częścią życia towarzyskiego. Niemal zawsze kiedy spotykamy się ze znajomymi, na stole stoi piwo, wino czy wódka, których butelki dość szybko się opróżniają.

Polska – kraj płynący winem?

polskie winaNa specjalne okazje często zaopatrujemy się w wino, bowiem kojarzy nam się ono z czymś wyjątkowym. Cały rytuał picia wina i jego podniosły charakter pogłębiają nasze poczucie wyjątkowości danej chwili. Na świecie jest wiele koneserów wina, którzy z niebywałą pasją zachwycają się jego zapachem i smakiem. Za najlepsze wina uważane są te produkowane w takich krajach jak Portugalia, Hiszpania, Grecja, Włochy czy Francja. Jednak niewiele osób wie, że również w Polsce istnieją rozległe, piękne winnice i produkuje się z ich winogron wyśmienite wina. Nie w każdym sklepie można dostać polskie wina, ale te specjalizujące się w alkoholach powinny mieć je w swojej ofercie. Warto więc przekonać się samemu i zamiast następnym razem kupować znane, zagraniczne wino, wybrać nasz polski produkt, który jakościowo może śmiało konkurować z innymi znanymi markami. Producenci przykładają wielką wagę do jakości wyrabianych win i stosują tradycyjne metody, które sprawdzają się od setek lat. Jest też możliwość odwiedzenia winnicy w Polsce osobiście, co jest nie lada gratką dla największych koneserów wina.

Wina produkowane w Polsce są coraz bardziej znane i nawet za granicami naszego kraju zyskują coraz większą popularność. Warto spróbować naszych krajowych win. Naprawdę nie mamy czego się wstydzić, możemy być wręcz dumni, bo nasi producenci bardzo dbają o jakość wina. Być może któregoś dnia wino będzie jedną z naszych specjalności eksportowych.