Przejdź do treści

Walka z uciążliwymi insektami

Latem ożywia się cała przyroda, co niejednokrotnie daje się we znaki ludziom. Jeśli mieszkamy gdziekolwiek blisko lasu czy parku, z pewnością często nasz dom odwiedzają nieproszeni goście. Muchy, pasikoniki, komary i biedronki często zapędzają się do pomieszczeń mieszkalnych, brudzą okna albo gryzą, ale przede wszystkim przenoszą do wnętrza niebezpieczne drobnoustroje. Trzeba znaleźć sposób, aby skutecznie się ich pozbyć.

Rozwijana moskitiera na każde okno

moskitiera rolowana warszawaKiedy wychodzimy na spacer w ciepłą pogodę, musimy zabezpieczyć się przed uciążliwymi insektami. Na taki wypadek przyda się sprej odstraszający z olejkami eterycznymi, który ochroni nas przed ugryzieniami. W domu można podłączyć do gniazdka specjalne elektryczne odstraszacze, które wabią niepożądane owady i je neutralizują. Nie działa to jednak na wszystkie tego rodzaju organizmy, dlatego lepiej zdecydować się na inne rozwiązanie. Dobrą opcją jest moskitiera rolowana Warszawa to jedno z miast, w których możemy zamówić usługę montażu takiego udogodnienia. Drobna siateczka moskitiery nie pozwoli żadnemu niechcianemu zwierzakowi, nawet najmniejszemu, przedostać się do wnętrza naszego mieszkania lub domu. Systemy rolowane mają najbardziej rozbudowane opcje montażu. Specjalny mechanizm sprężynowy pozwala zwijać siatkę w kasetę, która utrzymywana jest przy oknie za pomocą prowadnic. Taką siatkę możemy zamontować pionowo w oknie lub poziomo w drzwiach, tak aby zamykała się do boku. Niektóre firmy oferują także moskitiery skośne do zastosowania w oknach dachowych.

Latające nad głową i bzyczące głośno muchy oraz nieznośne, dokuczliwe komary można próbować odstraszać środkami na owady albo zdecydować się na instalację moskitier, które raz na zawsze ograniczą im dostęp do pomieszczeń, w których przebywają ludzie. Wiele firm oferuje wygodne moskitiery na zwijanej rolce, które można rozpinać, kiedy jest to potrzebne.