Uszczelnione opony do rowerów góskich

Kolarstwo górskie jest od lat jednym z najbardziej popularnych odmian jazdy na rowerze. Jest też tą odmianą, która potrzebuje jednych z najbardziej przyczepnych i odpornych na przeciążenia opon. Dlatego w rowerach MTB stosuje się zwijane wersje opon, wyposażonych w najwyższej jakości mieszankę gumy. Aby jeszcze bardziej podnieść wytrzymałość i odporność na przebicia, producenci oferują opony przystosowane do używania uszczelniaczy.

Opona tubeless do rowerów MTB

opona rowerowa 29Dzięki specjalnym uszczelniaczom, możliwość przebicia opony, i całkowitego ujścia z niej powietrza spada do minimum. Opona rowerowa 29 do której wlejemy specjalny uszczelniacz w formie płynnej, może przejechać wiele kilometrów bezawaryjnie. Dzięki temu, iż konstrukcja opony przystosowana jest nie tylko do stosowania uszczelniaczy, ale także pompowania opony, możliwe jest uszczelnienie każdej z nich nawet w warunkach domowych. Kolarze MTB od lat stosują tę technologię, co ma przełożenie na ich wyniki na zawodach. Kolarz górski nie może sobie pozwolić na częste zmienianie dętki, co skutkuje właśnie stosowaniem nowoczesnych systemów uszczelniających. Podczas powstania małej dziurki w oponie, kolarze mogą jechać dalej, a płyn uszczelniający niepostrzeżenie zaklei dziurkę. Czasami tego typu zalepienie dziury nie wymaga nawet zatrzymania się, innym razem wystarczy po całej akcji tylko dopompować koło za pomocą podręcznej pompki rowerowej.

Nowoczesne opony zwijane do kół 29 posiadają specjalne systemy, które pozwalają na zapewnienie szczelności danego koła. Praktycznie każda markowa opona, oferowana do rowerów górskich, przełajowych lub gravelowych posiada rozwiązania, umożliwiające stosowanie dowolnych uszczelniaczy do opon. Uszczelniacze pozwalają zajmować miejsce w zawodach profesjonalistom i amatorom.