Przejdź do treści

Urządzanie magazynu w piwnicy

Piwnica to znakomita przestrzeń na magazyn dla rzeczy rzadko użytkowanych, zapasowych części, pozostałości materiałów do budowy i wykończenia wnętrz, których nie chcemy się pozbywać, mając na uwadze, że czas konieczne będzie wymienienie np. pękniętej płytki na podłodze albo ponowne przemalowanie którejś ze ścian. Jak urządzić wygodny magazyn?

Ważny jest wybór właściwego pomieszczenia – oczywiście, o ile rozmiary piwnicy na to pozwalają. Poza przestrzenią na wstawienie niezbędnych szafek czy regałów powinno także pozwalać na swobodne sięganie do nich oraz obrócenie się bez strachu, że o coś się zahaczy. Istotna jest także właściwa wentylacja, szczególnie, że przechowywać obok siebie będziemy najróżniejsze przedmioty, materiały i środki.

Najlepszym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni jest wstawienie do magazynu regałów. Mało prawdopodobne, że potrzebne będzie coś trwalszego niż tańsze regały drewniane, ale jeśli planujemy przechowywanie środków chemicznych, farb, płynów do samochodu etc. lepiej postawić na odporniejsze i łatwiejsze w wyczyszczeniu regały drewniane. Regulacja półek pozwoli na idealne dopasowanie miejsca do przedmiotów.
Jako lepszą ochronę przed kurzem można także wybrać szafki zamknięte.

W organizacji sprawdzą się różnego rodzaju pojemniki – metalowe, plastikowe – pozwalające na grupowanie różnych rzeczy i łatwe ich odnalezienie i przeniesienie. Najwygodniejsze będą przezroczyste lub oznaczone odpowiednią etykietą, co zaoszczędzi nam czasu w zgadywaniu, co znajduje się w środku.

regał

regał