Przejdź do treści

Tynk maszynowy sposobem na wykończenie domu

Mój dom stał gotowy do wykończenia już od czterech miesięcy, jednak nie miałem czasu się nim zająć. Głównie dlatego, że mieszkałem w Łodzi – a tutaj życie jest dużo szybsze. A w szczególności dla spedytora, który miał tu zawsze ręce pełne roboty. Jednak w końcu postanowiłem ruszyć i dokończyć swój długo wyczekiwany dom.

Tynki maszynowe, czyli szybkie wykończenie domu

tynki maszynowe łódźNajgorsze było organizowanie wszystkiego, co potrzebne jest do wykończenia – a potrzebne było dość dużo. Betoniarka, piasek, wapno, wszystko trzeba było przygotować, a czasu jak nie było, tak nie ma. Gdy powiedziałem o tym znajomemu z pracy Piotrkowi, on tylko zaczął się śmiać i spytał, czy słyszałem o tynkach maszynowych. Odpowiedziałem, że nie – on zaczął mi więc tłumaczyć. Ponoć miała być to najpopularniejsza metoda wykończenia ścian i sufitów, głównie dzięki temu, jak łatwy jest to sposób. Wystarczy tylko prąd, woda i tynki maszynowe w workach, by móc zacząć. Polecił mi też znajomą brygadę tynkarską, która ponoć w dwa tygodnie da radę przygotować cały dom do zamieszkania. Dodał jeszcze ciekawą informację że jakoby tynki maszynowe Łódź miała najlepsze w Polsce, więc tutaj też miałem dość spore szczęście. Zadzwoniłem więc do ekipy i zakupiłem odpowiednią ilość tynku maszynowego – konkretnie gotowych mieszanek, gdyż te zapewniały takie same właściwości na wszystkich powierzchniach – po czym zostawiłem resztę w rękach wynajętych specjalistów.

Okazało się, że ta decyzja była strzałem w dziesiątkę. Po jedenastu dniach otrzymałem informację, że wszystkie tynki są już gotowe i ostatnie nałożone warstwy powoli wysychają. Efekt był naprawdę świetny – szczególnie zakładając czas, w jakim ekipa się wyrobiła. Ekipa zapewniła mnie, że do końca tygodnia mogę przechodzić do prac remontowych – innymi słowy, mogłem szykować się już do aranżacji domu!