Przejdź do treści

Twój dekoracyjny las w słoiku!

Moda na lasy w słoiku wzięła się od dzielących się swoimi dokonaniami pasjonatów i eksperymentów, które okazały się wyjątkowo estetyczne. Lasy w szkle są łatwe i tanie w utrzymaniu, dlatego zdobyły wielu zwolenników. Ich ideą jest prostota i efektowność, która zadowoli każdego estetę. 

Czym są dekoracyjne lasy w słoiku?

dekoracyjny las w słoiku - sklepPosiadanie zieleni w mieszkaniu czy miejscu pracy wpływa korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Przebywanie wśród roślin redukuje poziom stresu oraz zwiększają poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza u dzieci. Dekoracyjny las w słoiku – sklep oferuje wiele różnych wariacji, z których możemy wybierać do woli. Wiele pracowni florystycznych specjalizuje się tylko w dekoracjach tego typu przy okazji organizując warsztaty o tematyce lasów w słoiku. Podczas warsztatów możemy zdobyć przydatną wiedzę praktyczną oraz uzyskać odpowiedzi na dręczące nas pytania. Wiele sklepów (stacjonarnych i internetowych) oferuje swoim klientom gotowe zestawy DIY (zrób to sam) zawierające wszystkie materiały i rośliny. Możliwości jest wiele i sami też możemy dobierać rośliny i materiały według naszego uznania – jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z dziećmi. Poza dekorowaniem własnego mieszkania, lasy w słoiku, sprawdzą się jako prezent dla najbliższych. Nie ważne czy ta osoba jest pasjonatem ogrodnictwa, czy nawet kaktusy więdną na jej widok lub lubi nowe wyzwania las w butelce nada się na idealny prezent. 

Głównym konceptem leśnych słoików jest wniesienie do naszego życia odrobiny świeżości i zieleni. Do tego taki słoik świadczy o naszej pro ekologicznej postawie, pozytywnie wpływają na naszą produktywność oraz dobre samopoczucie. Rośliny do takich słoików pochodzą ze sprawdzonych źródeł, więc mamy pewność co do ich pochodzenia.