Przejdź do treści

Trwałe listwy przypodłogowe

 

Każdy, kto kiedykolwiek starał się wybrać do domu listwy przypodłogowe, które byłyby trwałe i wytrzymałe wie, że nie jest to łatwe zadanie. Tańsze modele często odklejają się od podstawy ściany, szczególnie małe kawałki, które chronią progi przy drzwiach. Jest to dość niepraktyczne przy sprzątaniu, zamiataniu, myciu podłóg i odkurzaniu. A poniżej kilka rad na to, jak wybrać porządne listwy, gdzie ich szukać i inne porady.

O trwałych listwach przypodłogowych

listwy przypodłogowe białe 12 cmChcąc naprawdę trwałych listw przypodłogowych, które po jakimś czasie nie będą odklejać się i odchodzić, musimy skupić się przede wszystkim na dwóch aspektach. Po pierwsze, nasze listwy przypodłogowe, na przykład listwy przypodłogowe białe 12 cm muszą być dobrej jakości, dopasowane kolorystycznie do wybranych paneli lub też ściany. Drugim bardzo ważnym aspektem jest odpowiedni montaż. Dlatego też więc nie warto oszczędzać na ekipie robotników. Jeśli zakładamy listwy przypodłogowe samodzielnie, podejdźmy do tego naprawdę porządnie, poświęćmy na to trochę czasu. No i ostatni aspekt polega na wybraniu najmocniejszego kleju, jaki jest tylko możliwy. Należy też go nałożyć na całej długości listwy. Jeśli tak właśnie zrobimy, wybierzemy trwałe listwy przypodłogowe, przyłożymy się do montażu listw a wybrany przez nas klej będzie najlepszym z najlepszych, nasze listwy powinny trzymać się podłoża ścian tak długo, jak tylko to możliwe.

Nawet tak nieznaczące – wydawałoby się – elementy w domu, jakimi są listwy przypodłogowe wymagają nieco rozważań przy ich wyborze i montażu. Poza tym oprócz spoglądania na trwałość i wytrzymałość listw należy również patrzeć na ich model i kolor. Listwy mogą być niezbyt szerokie, ale i wręcz przeciwnie. Co więcej, montuje się je nie tylko przy podłodze.