Przejdź do treści

Terminale służące do obsługi płatności bezgotówkowych

Terminale płatnicze znajdują się w wielu sklepach, salonach, gabinetach i nie tylko. Dzięki nim nie trzeba nosić przy sobie gotówki. Terminale umożliwiają wykonanie płatności bezgotówkowej. Możliwe jest to poprzez zastosowanie np. karty posiadającej pasek magnetyczny.

Zapłata kartą, smartfonem, zegarkiem lub kodem BLIK

nowoczesny terminal do kartTerminal płatniczy umożliwiaj również płatność kartą zbliżeniowo lub płatność kartą, która posiada specjalny chip. Nie jest to jednak jedyna zaleta stosowania terminali płatniczych. Nowoczesne terminale umożliwiają nie tylko zakup przy pomocy karty bankowej, karty kredytowej. Wiele terminali pozwala na płatność telefonem komórkowym, zegarkiem czy nawet breloczkiem, który posiada funkcję zbliżeniową. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie nie tylko dla klientów, ale również właścicieli biznesu, którzy często mają problemy z wydawaniem reszty. Można kupić nowoczesny terminal do kart w wielu miejscach – zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Terminale płatnicze pozwalają także na płatność za pomocą kodu BLIK. Takie kody generowane są w smartfonach. Wiadomo, że obecnie więcej ludzi posiada przy sobie telefon, a niekoniecznie pieniądze w gotówce. Takim osobom znacznie łatwiej jest zapłacić za coś, wykorzystując do tego telefon komórkowy. Nowoczesne telefony mają takie funkcje i warto z nich korzystać. Oczywiście nie nalicza się żadnych opłat za płacenie inaczej niż w formie gotówkowej.

Oprócz tego wybierając terminal płatniczy, należy zastanowić się nad tym, jaki urządzenie będzie najlepsze dla danego biznesu. Na polskim rynku można wybrać zarówno terminale płatnicze stacjonarne jak i terminale płatnicze przenośne. Te drugie można zabrać ze sobą na miejsce wykonywania płatnych usług, sprzedaży i nie tylko. Trzeba je wcześniej tylko naładować (bateria ma postać akumulatora).