Przejdź do treści

Tapeta na suficie? Dlaczego nie!

 

Oprócz zwykłych tapet papierowych, od ponad dwudziestu lat, na rynku obecne są również tapety szklane. Ich zastosowanie nie jest standardowe w porównaniu z tapetami, które dobrze znamy, może jednak okazać się bardzo funkcjonalne w momencie, gdy mamy ściany pokryte gipsowo-kartonowymi płytami, wymagającymi dodatkowego, zewnętrznego wsparcia.

Wodoodporne tapety świetne dla alergików

tapeta vliesTapety z włókien szklanych wykonane są ze specjalnego szkła, z którego w temperaturze 1200 stopni Celsjusza tworzona jest przędza, z której później tkane są tapety. Tapeta Vlies to niezwykle trwały i wyjątkowo odporny produkt, który zabezpiecza ściany przed pękaniem, pokrywa drobne nierówności i defekty powierzchni. Oprócz standardowego krycia ścian, można ją wykorzystać również do pokrycia sufitu, a obie możliwości wykorzystania świetnie sprawdzają się w różnych typach pomieszczeń. Istotną właściwością tapet Vlies jest ich wykonanie z naturalnych surowców, dzięki czemu ich zastosowanie nie powoduje choćby najmniejszych dolegliwości zdrowotnych użytkowników wnętrz. Z tego też powodu często wykorzystywane są w szpitalach i mieszkaniach osób z alergiami związanymi z drobnoustrojami. Dodatkowo, ze względu na funkcję „oddychania” tapety z włókna szklanego świetnie sprawdzą się w przypadku powierzchni zagrożonych pleśnią i grzybem. Tapety dostępne są w neutralnym, białym kolorze i nadają się do samodzielnego malowania – dopuszcza się nawet siedmiokrotne pokrywanie powierzchni tapety farbą.

Oprócz zalet płynących z właściwości tapet Vlies, warto wspomnieć też o kwestii, która dla osób niedoświadczonych w remontach, będzie dość istotna. Tapety są bardzo łatwe w montażu, wystarczy przykleić je na uprzednio wyczyszczoną powierzchnię posmarowaną klejem w postaci gotowej, płynnej masy.