Przejdź do treści

Szybki rower dla pań

Rowery dla kobiet charakteryzują się nieco innym wyglądem i designem. Jednak pod względem parametrów i osiągów są tak samo dobre jak męskie. Rowery szosowe dla kobiet to niezbyt popularny segment, natomiast wbrew pozorom nie brakuje pań, które lubią szybką jazdę.

Rowery szosowe dla kobiet

rower szosowy damskiWbrew pozorom, panie też lubią szybkie rowery. Szczególnie te wysportowane, dla których jazda na rowerze jest dodatkowym elementem treningu lub jego uzupełnieniem. Nie ma się czemu dziwić, wszak jazda na rowerze jest ogólnorozwojowa, aktywizuje większość dolnych i górnych partii mięśniowych. Jeżeli interesuje nas rower szosowy damski, warto poznać kilka szczegółów, różniących go od innych jednośladów. Zacznijmy od konstrukcji. W rowerach szosowych, aluminiowa rama jest zbudowana z nieco cieńszych i lżejszych rurek. Wszystko by zminimalizować ciężar i opory powietrza. Dzięki temu zabiegowi osiągana prędkość jest dużo większa niż w klasycznych jednośladach. Siodełko musi być specjalnie wyprofilowane, tak by nawet podczas dłuższych, szosowych wypraw, nie odczuwać dyskomfortu w newralgicznych dla kobiety miejscach. Kierownica powinna być osadzona nieco niżej, dla zachowania optymalnej w rowerach szosowych, pochylonej pozycji. Ostatnim elementem są koła. Muszą być węższe i mieć inny, optymalnie zaprojektowany bieżnik. Taki, by nawet podczas bardzo szybkiej jazdy, rower stabilnie trzymał się drogi. Rowery szosowe są dedykowane paniom aktywnym, które lubią aktywny wypoczynek, a także tym, które lubią szybką jazdę na rowerze.

Zakupu szosowego roweru damskiego najlepiej dokonać w internecie. Nie tylko ze względu na niższą cenę, ale przede wszystkim na dużo większy wybór modeli i designu, który dla kobiet bywa kwestią decydująca. Koszt takich rowerów to około dwa tysiące złotych.