Przejdź do treści

Stomatologia w Olsztynie

 

Jestem studentką trzeciego roku stomatologi na jednej z Uczelni Wyższych w Olsztynie. Niedawno zakończyłam praktyki w jednej z klinik, gdzie zaproponowano mi pracę po zakończeniu studiów. Stomatologia zawsze bardzo mnie interesowała i od dziecka wiedziałam, że w przyszłości będę dentystą. 

Olsztyńskie kliniki stomatologiczne są dobre

leczenie zębów w OlsztynieWielu moich znajomych zastanawia się, dlaczego wybrałam akurat ten kierunek. Padały różne przypuszczenia, jedne mniej a drugie bardziej absurdalne. Prawda jest taka, że niesamowicie interesuje mnie stomatologia, ponieważ wykonuje się zabiegi na zębach, które są najtwardszym materiałem ludzkim, natomiast szkliwo potrafi wytrzymać nawet maksymalną obróbkę cieplną. Dodatkowo, ludzkie zęby są, podobnie jak odcisk palca, bardzo indywidualne, dlatego nie ma dwóch takich samych układów zębowych i każdy czymś się różni. Na praktykach upewniłam się, że chcę pomagać ludziom i zależy mi, aby kiedyś leczenie zębów w Olsztynie było na światowej klasy poziomie i dodatkowo kojarzyło się z miłą atmosferą oraz najwyższą jakością usług. To bardzo ciężki kierunek i jeszcze wielu rzeczy nie wiadomo o leczeniu zębów, dlatego mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie wybierało stomatologię jako swój przepis na życie. Muszę również podkreślić, że dzisiejsze standardy leczenia chorób jamy ustnej są na tak wysokim poziomie, że każdy klient, bez względu na wiek, płeć oraz możliwości finansowe, może liczyć na najlepsze leczenie, które pomoże zachować stan uzębienia w jak najlepszej formie przez długie lata.

Na praktykach w klinice dentystycznej dowiedziałam się również, że bardzo ważny jest stosunek do pacjenta, gdyż to w mózgu rodzi się obawa przed stomatologami, którzy kojarzą się z ludźmi, którzy lubią zadawać ból. Przy odpowiednim nastawieniu oraz rozmowie, wizyta u lekarza stomatologii może zamiast paniki, wywołać szeroki uśmiech.