Przejdź do treści

Stolarka aluminiowa o dużej odporności

W dzisiejszych czasach do budowania wielkich obiektów coraz częściej wykorzystuje się materiały, który z biegiem lat nabierały zupełnie nowych właściwości. Większość osób słysząc o aluminium nawet pewnie by nie pomyślało, że z tego właśnie tworzywa można budować sięgające chmur biurowce oraz przeszklone domy. Kiedyś ten materiał nie cieszył się aż tak wielkim zainteresowaniem.

Do czego można wykorzystać stolarkę aluminiową?

stolarka aluminiowaKażdego dnia w naszym kraju powstają piękne budynki, które są coraz bardziej nowoczesne i zachwycają swoim wyglądem. Na pewno większość osób nawet się nie zastanawiało nad tym, z jakiego materiału zostały wykonane. Jeszcze kilkanaście lat temu konstrukcje aluminiowe nie były aż tak popularne, a i samo aluminium miało nieco inne właściwości. W dzisiejszych czasach za sprawą rozwoju nowoczesnych technik produkcyjnych możemy otrzymać wyroby o dużo lepszych parametrach. Stolarka aluminiowa jest obecnie bardzo wytrzymała i odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Nie poddaje się działaniu wielkich mrozów ani ogromnych upałów. Nie odkształca się i nie zmienia swojej struktury. Dzięki temu nadaje się doskonale do budowania ogromnych budynków, które muszą być bardzo wytrzymałe. Z aluminium wykonywane są także profile okienne i drzwiowe. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie pcv nie miałoby szans. Konkretnie chodzi o bardzo duże przeszklenia. Architekci są coraz bardziej kreatywni, a ich projekty wymagają zastosowania produktów o coraz większej wytrzymałości. Takie okna mogą mieć nawet trzy metry wysokości. Dzięki stolarce aluminiowej mamy szansę wykonać w każdym budynku takie właśnie przeszklenia. Aluminium może posiadać dodatkowe wewnętrzne ocieplenie z odpornego poliuretanu, który zapewnia doskonałą izolację przed chłodem.

Materiały wykorzystywane w budownictwie są coraz wyższej jakości. Dzięki temu mogą powstawać budowle posiadające nawet kilkadziesiąt pięter. Również okna wykonane z bardzo wytrzymałego aluminium gwarantują ciepło we wnętrzu pomieszczenia. Są bardzo solidne i trwalsze niż te wykonane z pcv. Posiadają także bardzo bogatą kolorystykę i łatwo można je dopasować do koloru elewacji budynku.