Przejdź do treści

Stare i nowe metody usuwania tatuaży

 

Tatuaże są obecnie bardzo modne. Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie tatuażu – niestety często pod wpływem chwili. Zawsze należy dokładnie przemyśleć tę decyzję, a przede wszystkim to co chce się mieć wytatuowane. Z drugiej strony to już nie te czasy, kiedy mówiło się, że tatuaż pozostaje na całe życie.

Światło IPL i laserowe usuwanie tatuaży

usuwanie tatuażu warszawaPrzeciwnie – aktualnie można skorzystać z wielu różnych metod pozbycia się niechcianego tatuażu. Jeszcze nie tak dawno temu techniki te nie były zbyt skuteczne. Stosowano np. skaryfikację, która polegała na tym, że na skórę nakładano słabe kwasy, które powodowały powstawanie blizny. Problem w tym, że z taką blizną nic się już nie da innego zrobić. Inną metodą jest też zabieg chirurgiczny, ale po nim również pozostaje blizna. W dzisiejszych czasach usuwanie tatuażu warszawa nie jest trudne. Wystarczy kilka zabiegów, by po tatuażu nie było żadnego śladu. Niektórzy decydują się na zakrycie jednego tatuażu innym. To też jest pewne rozwiązanie pod warunkiem, że chce się mieć tatuaż. Niektórzy po prostu rezygnują z tego pomysłu, dlatego wybierają inne techniki. Wśród nich jest np. zastosowanie światła IPL. Metoda ta jest skuteczna, ale mogą po niej powstawać blizny lub przebarwienia. Droższą, ale zdecydowanie bardziej skuteczną metodą, jest zastosowanie promieniowania laserowego. Standardem jest stosowanie laserów typu Q-switch. Wykorzystuje się tutaj promieniowanie laserowe bardzo krótkie (nanosekundowe!), które posiada jednak dużą gęstość.

Po zabiegu na skórze pojawiają się mikrouszkodzenia naskórka. Trzeba odczekać jakiś czas (kilka tygodni), aż dojdzie do wygojenia tego miejsca, by móc poddać je kolejnemu zabiegowi. Z każdym zabiegiem laserowym tatuaż blednie, aż w końcu znika w całości i nie ma po nim żadnego śladu na skórze.

Więcej dowiesz się na stronie http://www.makijaz-permanentny.eu