Przejdź do treści

Sprawdzony monitoring do magazynu

Każda firma, która zajmuje się produkcją musi posiadać pojemny magazyn, w którym przechowywać będzie wyprodukowane przez siebie produkty. Niemniej jednak oprócz samego posiadania magazynu warto również zaopatrzyć się w systemy, które czuwać będą nad bezpieczeństwem w tym miejscu. Jedną z najczęściej wybieranych opcji jest oczywiście monitoring, który w magazynie przydaje się niezwykle często. 

Nowoczesne systemy monitoringu 

monitoring magazynuBezpieczeństwo w firmach to kwestia niezwykle istotna. Całe mnóstwo przedsiębiorców decyduje się na montowanie w swoich firmach systemów alarmowych, czujników ruchu lub monitoringu. Szczególnie dużą popularnością cieszy się monitoring magazynu, w którym przechowuje się wyprodukowane towary. W przeszłości najczęściej do monitoringu w magazynach stosowano kamery oparte o system PAL. Jakość rejestrowanego obrazu z takich kamer była tragiczna. Na obrazie z takich kamer można było dostrzec jedynie zarys osób. Zauważenie na nagraniu detali takich jak rysy twarzy włamywacza było niemożliwe. Na chwilę obecną monitoring magazynu opiera się o nowoczesne kamery, które mogą rejestrować obraz w rozdzielczości HD lub nawet FullHD. Dzięki temu nie umknie nam nic co zostało zarejestrowane obiektywem kamery. Posiadając kamery do monitoringu w magazynie koniecznie warto pomyśleć również o rejestratorze. Urządzenia tego typu odpowiadają za zbieranie danych z kamer i ich zapisywanie na dyskach twardych podłączonych do rejestratora. 

Ogólnie rzecz biorąc monitoring w firmach jest kwestią, o której koniecznie należy pamiętać jeśli zależy nam na tym by nasze produkty, pracownicy oraz sprzęt były bezpieczne. Już sama obecność kamer od monitoringu może działać na potencjalnych włamywaczy odstraszająco. Pragnąc zainwestować w monitoring do magazynu wybierajmy tylko sprawdzony sprzęt.