Przejdź do treści

Solidne krzyże na procesję

W naszym kraju wiara jest jeszcze bardzo mocno utrzymywana. Chętnie uczęszczamy do kościoła, aby w ten sposób podkreślić naszą przynależność do chrześcijaństwa. Dziś możemy jeszcze zaobserwować procesje, które odbywają się na naszych drogach. Każda procesja jest jednak poprzedzona krzyżem, który jest zazwyczaj niesiony przez obsługę kościoła.

Procesja na mszy świętej

krzyże procesyjneKażdy z nas brał udział w uroczystości mszy świętej, na której podążała obsługa liturgiczna ołtarza zaraz na początku liturgii. Jest to tak zwana procesja, nazywana też często uroczystym rozpoczęciem liturgii. Bardzo ważne tutaj są krzyże procesyjne, a właściwie zawsze jest jeden krzyż, który podąża na początku procesji. Oczywiście jest on niesiony przez określoną osobę. Niemniej jednak, stanowią bardzo ważny element każdej procesji, bez względu na to, gdzie się ona odbywa. W naszym kraju mamy jeszcze takie święta, jak chociażby święto Bożego Ciała, w którym to na ulicach wielu miast i wsi, organizowane są procesje. Warto zadbać o to, aby na takiej uroczystości procesję poprzedzał krzyż, który jest szczególnym znakiem naszej wiary. Dziś możemy zakupić piękne procesyjny krzyże i nie musimy nawet udawać się poza okolice parafii. Zamówienie możemy złożyć za pośrednictwem internetu. Znajdziemy tam wiele sklepów, która rozprowadzają tego typu dewocjonalia.

Uroczysty charakter pochodu wierzących jest dziś częstą tradycją w naszym kraju. Pochód ten, a właściwie procesja, ma swoje szczególne zasady, którymi należy się kierować zgodnie z prawem kanonicznym. Podczas takiej procesji, zawsze powinien być dostępny krzyż, dlatego też wiele parafii, zakupuje specjalnie krzyże procesyjne. Warto właśnie o takie elementy zadbać, aby takie pochody miały odpowiedni charakter i były pełne religijności.