Przejdź do treści

Skuteczne metody w odczulaniu

 

Wiosna jest ulubioną porą roku wielu ludzi. Nie jest jednak lubiana przez alergików, dla których ta piękna pora roku jest wręcz katorgą. Kwitnie wtedy wiele drzew i pojawiają się w powietrzu pyłki. Wtedy pojawia się wiele objawów drażliwej alergii.

Jak skutecznie odczulić?

odczulanieJest na szczęście wiele, już skutecznych metod na zwalczanie, zapobieganie lub chociaż minimalizowanie objawów alergii. Jedną z takich metod jest odczulanie. Jest ona stosowana szczególnie wtedy, kiedy objawy są bardzo silne, utrudniające normalne funkcjonowanie lub niemal zagrażające życiu. Dzięki testom alergicznym możemy wszystko dostosować tak, aby metoda ta dała pozytywne efekty. Inna nazwa tej metody to immunoterapia alergenowa. Polega ona na stopniowym zmniejszaniu reakcji organizmów na drażniące alergeny, oraz łagodzenie występujących objawów alergii. Skutkiem jest całkowite wyeliminowanie alergii z organizmu. Bywa często wybawieniem dla osób, które są uczulone na powszechny w powietrzu kurz czy pyłki roślin najbardziej dokuczliwe w okresie wiosennym, czy też jad owadów, co jest bardzo niebezpieczne dla organizmu. Odczulanie najczęściej stosuje się właśnie przy wymienionym uczuleniu na jad czy też w przypadkach alergii wziewnej. Podczas tej metody zwiększa się tolerancja organizmu na szkodliwy alergen, a ta sama substancja, która wywołuje alergię jest stosowana do jej leczenia. Są oczywiście przeciwwskazania dla stosowania tej metody u niektórych osób. Nie zawsze jest ona ,,przyznawana”, szczególnie jeśli alergie są sezonowe.

Każda metoda działa wtedy, kiedy jest stosowana pod okiem osoby wykwalifikowanej oraz w regularnych odstępach czasowych. Warto pamiętać też o działaniach niepożądanych jakie może wywołać. Wszelkie objawy alergii od razu powinniśmy zgłaszać.