Przejdź do treści

Skuteczna instalacja pionowa

 

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w niektórych przypadkach skutki pożaru lub innego podobnego zdarzenia mogą być jeszcze groźniejsze niż zazwyczaj przede wszystkim dlatego, że w konkretnym miejscu panują naprawdę specyficzne warunki. Właśnie dlatego naprawdę warto zdobyć informacje o systemach pionowych, bo trzeba przyznać, że wraz z nimi radykalnie wzrasta poziom bezpieczeństwa.

Gdzie można zobaczyć instalację pionową?

instalacje pianoweŻeby znaleźć odpowiedź na to pytanie, wcale nie trzeba bardzo długo szukać, bo przecież tego typu instalacje pianowe są często montowane w różnych fabrykach, a także w kopalniach, bo przecież tam pożar mógłby stanowić bardzo duże zagrożenie dla wszystkich ludzi. Między innymi dlatego, że rozprzestrzeniłby się z ogromną prędkością. Taka instalacja pionowa różni się jednak dość radykalnie od standardowych systemów, które mają ułatwiać człowiekowi gaszenie pożarów między innymi tym, że zgodnie z nazwą z tej instalacji wydostaje się specjalistyczna piana, która powstała z połączenia różnych składników znajdujących się w odpowiednich zbiornikach wchodzących w skład tej instalacji. Oczywiście ta piana transportowana jest w błyskawicznym tempie do pomieszczenia, w którym wybuchł pożar, a ułatwia ona gaszenie pożaru przede wszystkim dlatego, że całkowicie odcina dostęp tlenu do palących się rzeczy. Substancje, które tworzą tę pianę, wybierane były jednak przez wybitnych specjalistów. Właśnie dlatego może ona pokrywać nawet instalacje elektryczne, bo w żadnym wypadku nie dojdzie do przebicia czy innego podobnego zjawiska, gdyż nie przewodzi ona po prostu prądu elektrycznego.

Trzeba przyznać, że wszystko to dzieje się naprawdę błyskawicznie i dlatego skutki pożaru zawsze są zminimalizowane. Instalacja, o której tutaj mowa, jest tak skonstruowana, że można z łatwością usunąć pianę. Dzięki instalacjom pionowym można pracować spokojnie.