Przejdź do treści

Sklep z przetworami owocowymi

Mieszkając na wsi wiele zyskiwałam. Posiadałam ogromne sady z owocami, z których robiłam sobie przetwory na zimę. Wielu sąsiadów kupowało ode mnie owoce, które nie były pryskane żadną chemią i smakowały wspaniale. Takie życie mi odpowiadało i byłam bardzo szczęśliwa.

Oferowanie przetworów owocowych dobrej jakości

przetwory owocowe sklepSwego czasu mój mąż Jan zaczął mnie namawiać na założenie sklepu. Robiłam wspaniałe przetwory z owoców i mąż był przekonany, że sprzedawałabym je w dużych ilościach. Zaczęłam się więc nad tym zastanawiać i ostatecznie zgodziłam się otworzyć własny sklep. W piwnicy miałam mnóstwo przetworów, które zdecydowałam się sprzedawać w swoim nowo otwartym sklepie. Wszystkie przetwory owocowe sklep mój oferował w niskich cenach, ponieważ zamierzałam zachęcić ludzi do zakupów. Wszystko było robione domową metodą i przetwory nie zawierały żadnych zbędnych dodatków. Sklep swój nazwałam „domowe przetwory” co od razu sugerowało, że warto było do mnie zajrzeć. Poza sąsiadami, którzy byli częstymi gośćmi w moim sklepie zaglądać zaczęli do mnie również ludzie z pobliskich miejscowości. Wieść o moich domowych przetworach owocowych szybko się rozniosła po okolicy. Moje przetwory wszystkim smakowały. Nadawały się do różnych wypieków, koktajli czy deserów. Byłam wdzięczna mężowi, że namówił mnie na założenie sklepu, bo dzięki temu miałam zajęcie, które bardzo mnie interesowało. Czasami klienci pytali też o świeże owoce i ich sprzedaż również zaczęłam oferować.

Moja najstarsza córka Jadwiga odziedziczyła po mnie talent to robienia przetworów i często mi pomagała. Pojawiała się nawet w sklepie i obsługiwała klientów. Wszyscy ją bardzo polubili. Dla mnie to była ogromna pomoc, bo zamówień na przetwory z każdym miesiącem było coraz więcej.