Przejdź do treści

Skąd mamy wiedzieć, ile waży samochód?

 

Każdy, kto zwraca uwagę na znaki drogowe wie, że są również takie, które zakazują wjazdu na daną ulicę/most/wiadukt samochodom powyżej wskazanej masy. Zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób stwierdza się wagę danego pojazdu? Przy pomocy jakich urządzeń?

Z wagą powyżej 5 ton wstęp wzbroniony

wagi samochodoweTak jak istnieją wagi kuchenne, wagi łazienkowe, wagi taśmociągowe, tak, co logiczne, istnieją również wagi samochodowe. Są to solidne i wytrzymałe konstrukcje gwarantujące dokonanie precyzyjnych pomiarów. Wagi elektroniczne dostępne są jako konstrukcje stalowe, betonowe i stalowo-betonowe – dzięki czemu lepiej możemy dobrać produkt do naszych potrzeb. Bez względu na typ, wagi przystosowane są do ważenia samochodów do 100 ton i wymagają odpowiedniego przygotowania podłoża pod zamontowanie urządzenia. Co istotne, montaż konstrukcji wagi nie wymaga dodatkowych pozwoleń budowlanych. Wagi samochodowe charakteryzują się ogromną wytrzymałością i, co oczywiste, dokładnością wszelkich pomiarów. Dzięki temu każdy pomiar odbywa się szybko, sprawnie i bez ryzyka uszkodzeń pojazdu, czy przewożonego na nim materiału. Wagi są relatywnie proste w obsłudze, a do każdej z nich dołączona jest instrukcja, pozwalająca opanować po kilku próbach całą obsługę urządzenia. Pomiar wagi dokonywany jest elektronicznie, więc osoba obsługująca urządzenie musi jedynie odpowiednio ustawić pojazd i odczytać wyświetlany na mierniku wynik.

Solidne, porządnie wykonane i odpowiednio zainstalowane wagi samochodowe mogą pracować długo i bezawaryjnie. W przypadku tego typu wagi należy pamiętać o jednej kwestii: tylko prawidłowo przeprowadzony montaż zagwarantuje nam dokładne pomiary. Przyznacie chyba, że nie jest to zaskakujące wymaganie, skoro nawet waga łazienkowa musi stać na równym podłożu, by wskazywała nam poprawny pomiar, prawda?