Przejdź do treści

Rozwijanie wyobraźni i kreatywności

Kiedy udajemy się dzisiaj na jakąkolwiek rozmowę kwalifikacyjną, poszukując pracy, dużo słyszymy o wymaganiu kreatywności. Nic w tym zresztą dziwnego, bez kreatywności, nie jesteśmy w stanie rozwijać siebie i otaczającego nas świata. Skąd ją jednak wziąć? Należy ją rozwijać już od najmłodszych lat, dlatego warto zadbać o kreatywność naszych dzieci, proponując im odpowiednie aktywności.

Warsztaty w przedszkolu

kreatywne warsztaty dla dzieci przedszkolnychCoraz więcej placówek przedszkolnych proponuje rodzicom i dzieciom dodatkowe aktywności organizowane w ramach zajęć przedszkolnych. Warto zainteresować się tą ofertą i skorzystać z niej. Jeśli przedszkole, do którego uczęszcza nasze dziecko, nie dysponuje takowymi warsztatami, z pewnością możemy podsunąć pomysł ich organizacji osobom zarządzającym daną placówką. Czym są więc kreatywne warsztaty dla dzieci przedszkolnych? Po pierwsze, są to aktywności, które pozytywnie wpływają na wyobraźnię i kreatywność dziecka, pobudzając odpowiednie obszary mózgu i rozwijając je we właściwy sposób. Po drugie, są to warsztaty, które uczą konkretnych, przydatnych, a zarazem pięknych umiejętności. Przykładem warsztatów organizowanych dla przedszkolaków są warsztaty tworzenia świec żelowych, podczas których dzieci w szklanych naczyniach tworzą pachnące kompozycje z kolorowym piaskiem, suszonymi owocami i innymi atrakcyjnymi przedmiotami nadającymi się do tego celu. Innymi pomysłami są warsztaty decoupage lub warsztaty kulinarne, ale absolutnie nie wyczerpuje to możliwości tego typu warsztatów.

Warsztaty kreatywne nie tylko rozwijają dziecko, kształtując w nim umiejętności i postawy, które mogą okazać się przydatne w późniejszym życiu, ale także pozwalają wytworzyć własnoręcznie coś, co później dziecko może podarować osobie bliskiej i kochanej.