Przejdź do treści

Rodzaje ulicznych barierek ochronnych

Do poprawy bezpieczeństwa trzeba zawsze wykorzystywać wszystkie dostępne środki, jakie tylko możemy wykorzystać. W celu ochrony pieszych uczestników ruchu drogowego, ale tez kierowców, na drogach publicznych często instaluje się barierki ochronne, których celem jest przede wszystkim odgradzanie pasów ruchów pieszych od drogi przeznaczonej dla kierowców.

Czy warto zlecić montaż barierek ochronnych?

barierki ochronne uliczneMożemy spotkać wiele różnych rodzajów barierek, od prostych, w kształcie litery U, po bardzo wyrafinowane, które mają wiele poprzecznych belek oraz dodatkowych wzmocnień. Zależnie od przewidywanego zagrożenia, możemy wybrać barierkę, która będzie spełniała nasze oczekiwania, także pod względem technicznym. Jeżeli zdecydujemy się na taką barierkę w odpowiednim miejscu, wówczas podniesiemy tam wyraźnie poziom bezpieczeństwa. Im więcej dodatkowych rur i wzmocnień posiada barierka, tym więcej będzie ona w stanie wytrzymać i lepiej spełni swoją rolę w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Musimy więc umieć ocenić realne ryzyko wypadu w danym miejscu. Jeżeli interesują nas najlepsze barierki ochronne uliczne to warto wybrać takie od producentów cieszących się odpowiednim uznaniem i renomą. Nie bierze ona się z powietrza, a najniższa cena nie zawsze oznacza, że produkt, na który się zdecydujemy, spełni wszystkie nadzieje, jakie w nim pokładamy.

Interesując się takimi rzeczami jak zapewnienie ochrony w miejscach publicznych oraz tam, gdzie jest wysokie natężenie ruchu, zarówno samochodowego jak i pieszego, nie możemy przejść obojętnie obok barierek ochronnych, które mogą być najlepszym dostępnym sposobem na zabezpieczenie drogi oraz chodnika. Często spotkać je można także na ścieżkach rowerowych, gdzie pełnią dodatkową funkcję.