Przejdź do treści

Rodzaje stolarki okiennej

okna józefów

Projektowanie domu nigdy nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie kiedy chcemy odpowiednio zadbać o każdy jego szczegół, aby idealnie wkomponowywał się w nasze potrzeby i oczekiwania od własnych czterech ścian. Przede wszystkim ważne są początkowe szkice i plany, na których będziemy mogli odpowiednio wszystko rozpisać i zapamiętać na przyszłość.

Okna – jakie będą najlepsze?

okna józefówNajlepiej gdyby wspierał w nas tym specjalista architekt, który będzie idealnie potrafił oszacować możliwości domu, jak na nasze osobiste finanse. Taka osoba na pewno zaoferuje nam swoją wiedzę, na temat doboru wyposażenia, jednak warto byłoby także samodzielnie rozpoznać się w prostszych tematach i mieć poniekąd własne zdanie na temat zakupowanych przedmiotów. Dom nie składa się tylko ze ścian, ponieważ w takim wypadku panowałby w nim wieczny mrok, gdybyśmy nie dali możliwości dotrzeć do niego chociażby światłu. Musimy więc pamiętać o odpowiednim zaplanowaniu okien do domu w takich miejscach, aby zadbać o dostęp do światła z każdego kierunku. Kiedy więc już będziemy planować okna w naszym mieście, jak chociażby w Piasecznie, dobrze byłoby odpowiednio rozpoznać się w gatunkach stolarki okiennej, której rodzai także możemy spotkać kilka. Najpopularniejsze jeszcze jakiś czas temu, które znajdowały się w każdym praktycznie domostwie, a przynajmniej w Józefowie, były okna drewniane. Ich główną cechą była wytrzymałość, które całkiem dobrze izolowały ciepło. Nie niszczą się pod wpływem temperatury czy nagrzania promieniami słonecznymi, dlatego mogły starczyć na kilka dobrych lat. Zazwyczaj jednak zaleca się ich wymianę co 4-5 lat. Z czasem jednak postanowiono wymieniać je na plastikowe odpowiedniki, gdzie główną popularnością zaczęły cieszyć się okna PVC. Skrót ten jednak częściej wymiany jest jako PCV, co jest błędem wśród wszelkich klientów, bowiem nie jest to nawet poprawny skrót polski. Może on występować właśnie pod postacią PVC, która używana jest na arenie międzynarodowej, lub PCW, jako jego polski odpowiednik. Nie są zbyt drogie, a dodatkowo ich zadbanie wymaga od domowników minimalnego nakładu wysiłkowego.

Rozszerza się jednak nieco pod wpływem ciepła, a dodatkowo wyeksploatowane uszczelki na zewnątrz okien stanowią dodatkowe zagrożenie podczas ewentualnego pożaru, z racji na swoją łatwopalność. Trzecią kategorią są okna aluminiowe, które można zauważyć głównie w przemyśle firmowym, jednak niektóre domostwa w Grójcu także je zawierały. Są przeznaczone głównie do większych formatów, dlatego ich jakość jest najwyższych lotów.

Więcej na temat solarki okiennej można znaleźć na: http://oknagk.pl