Przejdź do treści

Rodzaje sejfów na broń

W wielu modelach sejfów na broń dostępne są zarówno zamki elektroniczne, jak i mechaniczne. Największą niezawodnością charakteryzują się zamki mechaniczne, choć ich otwarcie jest często bardziej czasochłonne niż w przypadku zamków elektronicznych. Niektóre mechaniczne zamki szyfrowe mają również blokady na klucz.

Techniki zabezpieczeń dla sejfów na broń

sejf do broniBlokują one obracanie się pokrętła zamka szyfrowego, wykluczając tym samym przypadkowe próby sprawdzania wielu kombinacji przez każdego, kto ma fizyczny dostęp do sejfu w nadziei na jego odblokowanie. Niektóre sejfy wykorzystują technikę rygli i odporny na włamanie metal, aby zagwarantować bezpieczną ochronę przed niepożądanym dostępem do zawartości. Zapewniają również dodatkową ochronę przed pożarem i powodzią oraz innymi katastrofami naturalnymi. Drzwi skarbcowe są dostępne do tworzenia sejfów na broń lub „skarbców” w dedykowanym pomieszczeniu w domu. Takie pomieszczenie jest też czasem używane jako sejf do broni o podwójnym przeznaczeniu, a nawet jako schron na wypadek tornada lub huraganu. Sejfy na broń z rzeźbioną drewnianą obudową (sejfy meblowe) służą przede wszystkim celom dekoracyjnym i przypominają stare szafy na broń, w których dawniej ją eksponowano. Cechami charakterystycznymi konstrukcji mogą być fornir drewniany i bardzo grube szkło hartowane. Niektóre sejfy na broń są zaprojektowane tak, by były ukryte przed oczywistym widokiem.

Jedną z opcji jest po prostu zainstalowanie sejfu w istniejącej szafie z zamykanymi drzwiami, aby uniemożliwić intruzom uświadomienie sobie istnienia sejfu na broń. W zależności od miejsca, w którym broń będzie przechowywana, pojawiły się różne rodzaje sejfów na broń: pod łóżkiem i przy łóżku, w ścianie, w pojeździe, w szafkach, szufladach, lustrach i szafkach nocnych.