Przejdź do treści

Redukowanie zmarszczek za pomocą jadu kiełbasianego

Wśród zabiegów medycyny estetycznej na szczególną uwagę zasługuje botoks. Samo słowo botoks oznacza toksynę botulinową. Jest to toksyna wydzielana przez bakterie Clostridium botulinum. Są to bakterie jadu kiełbasianego. Toksyna ta ma swoje zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w innych dziedzinach medycyny.

Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej

botox toruńZa pomocą botoksu można leczyć migrenowe bóle głowy, a nawet nadpotliwość. Niemniej jednak botoks kojarzy się najbardziej z upiększaniem swojego ciała. Toksynę botulinową wstrzykuje się pod skórę, w okolicę mięśni mimicznych (na twarz). Igła strzykawki jest bardzo cienka, więc ukłucie jest prawie bezbolesne. Toksyna po wniknięciu do konkretnego miejsca blokuje płytkę nerwowo-mięśniową (połączenie między komórką nerwową a mięśniem). Porażenie mięśnia mimicznego sprawia, że staje się on napięty i sztywny. To z kolei prowadzi do napięcia skóry i wygładzenia zmarszczek w danej okolicy. Taki zabieg jak botox toruń stosowany jest przede wszystkim na zmarszczki. Z pomocą botoksu można pozbyć się kurzych łapek, zmarszczek na czole, zmarszczek wokół warg, przy uszach i nie tylko. Sam zabieg nie jest długi, bo trwa kilkanaście minut. Stosuje się często znieczulenie miejscowe w lidokainy w miejscu aplikowania botoksu. Trzeba jednak wiedzieć, że po zabiegu miejsce wstrzyknięcia opuchnie.

Nie należy się tym jednak zbytnio przejmować. Po kilku dniach opuchlizna zniknie, a widoczne będą już tylko ostateczne efekty zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej. Botoks nie jest zabiegiem, który starcza na bardzo długo. Przeciwnie – zabieg ten należy powtarzać co kilka lub kilkanaście miesięcy (w zależności od kondycji skóry po zabiegu). Jeśli zabieg nie zostanie powtórzony, mięsień mimiczny rozkurczy się, a zmarszczki pojawią się ponownie.