Przejdź do treści

Przyjazny środowisku rower

Większość z nas swój pierwszy rower dostała we wczesnym dzieciństwie, gdyż to jeden z głównym sprzętów sportowych, które wspomagają naukę chodzenia. Im jesteśmy starsi, tym większy rower jest nam potrzebny, ale niekoniecznie tak musi być.

Z czego się składa elektryczny rower?

składane rowery elektryczneJednoślady są szczególnie popularne w miastach, gdzie każdego dnia auta tłoczą się na głównych ulicach. Korki z pewnością irytują większość kierowców, dlatego też część z nich zdecydowała się na czas wiosny i lata zamienić samochód na rower. Mogą to być klasyczne modele lub składane rowery elektryczne, które bez kłopotu kupimy w internecie już za niecałe tysiąc osiemset złotych. Co prawda zwykły rower kupimy za dużo niżą kwotę, ale nie posiada on tylu funkcji co jego elektryczny odpowiednik. Wszyscy byliśmy uczeni, że do jazdy konieczne jest pedałowanie, a w modelach elektrycznych wystarczy włączyć silnik i cieszyć się płynną jazdą. Jest to możliwe dzięki akumulatorowi i silnikowi, które pozwalają jechać z prędkością około trzydziestu pięciu kilometrów na godzinę. Składane rowery mają niewielkie gabaryty, dzięki czemu po złożeniu zajmują niewiele miejsca i można je schować do każdego bagażnika. W manetce na kierownicy znajduje się gaz, którym można płynnie sterować. Rama takiego roweru jest wykonana ze specjalnego stopu, a jej rozmiar to przeważnie czternaście cali, które z powodzeniem wystarczają dla dorosłego rowerzysty. Siodełko i kierownica również podlegają regulacji, zatem można go dostosować do swojego wzrostu.

Z roku na rok rośnie zainteresowanie rowerami elektrycznymi, ponieważ są praktyczne, wygodne i tanie w utrzymaniu. Jedyne czego potrzebują, to ładowania akumulatora co jakiś czas, aby jednoślady były zawsze gotowe do użycia. To idealny środek transportu w mieście.