Przejdź do treści

Profesjonalne pędzle malarskie – jak wybrać?

Jeszcze nie tak dawno odwiedzając sklep z materiałami budowlanymi nie mieliśmy zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o pędzle malarskie. To, co różniło je między sobą to przede wszystkim sama wielkość. Obecnie możemy zaobserwować znacznie więcej różnic, które sprawiają, że niektóre z pędzli malarskich znacząco przewyższają nad innymi. 

Na jaki profesjonalny pędzel malarski postawić? 

profesjonalne pędzle malarskieW przypadku pędzli malarskich dostępnych w sklepach budowlanych znaczącą różnice możemy dostrzec w materiale, z którego zostało wykonane włosie. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się profesjonalne pędzle malarskie z syntetycznym włosiem, które nie pozostają na malowanej powierzchni. Jest to ogromna zaleta, dzięki której malowanie stało się dużo bardziej komfortowe. Nie musimy już przyglądać się ścianie, czy aby na pewno nie pozostały na niej elementy z pędzla. W ofercie sklepów budowlanych możemy również spotkać się z podziałem na pędzle do różnych powierzchni. Do ściany w naszym mieszkaniu powinniśmy wybierać inne rodzaje pędzli niż przy malowaniu elementów drewnianych czy metalowych. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni, jaki rodzaj pędzla wybrać do konkretnej powierzchni, warto skonsultować swoją decyzję z pracownikiem sklepu. Dzięki temu zyskamy pewność, że powierzchnia którą planujemy pomalować będzie prezentowała się najlepiej jak to tylko możliwe. 

Jeśli zależy nam na dokładnym, idealnym pokryciu powierzchni farbą, warto zrezygnować z najtańszych rozwiązań, jeśli chodzi o pędzle malarskie. Zwykle podczas malowania pozostawiają one na powierzchni włoski, a nawet jeśli tego nie robią przy pierwszym malowaniu, zwykle nie nadają się do ponownego wykorzystania, ze względu na słabą jakość wykonania i materiałów o niskiej wytrzymałości na rozpuszczalniki i substancje zawarte w farbie